29e jaargang nummer 3 2017 Van de bestuurstafel 17,50 per jaar Ik vind het triest om dit voorwoord te beginnen met het feit, dat we op 15 juli jongstleden afscheid van Jaap Fijnheer hebben moeten nemen in het crematorium te Schagen. Jaap, als een van de oprichters van de Historische vereniging Wieringen (1989) heeft veel voor onze vereniging betekend. Elders in dit nummer leest u een in memoriam over Jaap. Inmiddels zijn de Flora- en Visserijdagen in Den Oever ook weer achter de rug. We hebben als vereniging weer in de bloementent op het kermisterrein gestaan en daar onze Wieringer scheurkalender gepresenteerd. Wij hopen natuurlijk, dat velen van u de kalender zullen kopen om te genieten van de mooie plaatjes en teksten die erop staan. Het is misschien ook een mooi cadeautje voor de feestdagen op het einde van het jaar. In het najaar hebben we ook weer een lezing in het Vikingschip in Den Oever. Het onderwerp zal zijn: de invloed van de Vikingen binnen Europa. Na de pauze kunnen bezoekers hun bodemvondsten laten beoordelen door de aanwezige archeologen. Wieringen, het voormalig eiland van de Zuiderzee, geeft nog steeds geheimen prijs. De datum is vastgesteld op 9 november aanstaande. Wij hopen dan velen van u te mogen verwelkomen. Over de Wieringer kermis wil ik nog kwijt, dat de plek waar de botsautootjes moesten komen, bijna de reden was, dat de kermis niet doorging. Tja, het botst nog wel eens tussen sommige partijen en de gemeente Hollands Kroon. Hoewel de kermis vroeger anders was en mensen van alle leeftijden 'een rondje om' gingen en er nog vele cafés bij betrokken waren, zou het toch zonde zijn geweest als een eeuwenoude traditie verloren zou zijn gegaan. 'De rapen waren zowat gaar geweest' maar deur dik en dun, de tulen binne dat zeker wel weest. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer Foto op de omslag: Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 bobgorter@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Een dagje uit met een van de eerste auto's naar Bergen. Omstreeks 1928. VJ.n.r. Pieter Tijsen, Cornelia Staaltjes, Bakker autoverhuur, Piet Tijsen, Piet en Trijntje Kraak. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 3