Verslag van de excursie naar het Woudagemaal en Stoeterij 't Swarte Paert, op 20 mei 2017 De accordeonvereniging The Red Coats uit Den Oever, in verband met de bezetter omgedoopt in Avanti. v.l.n.r.: Miek Poppen, Simon Bakker, Roelie Vos, Miek Smit, Pee Houwing, Ma Bakker, Jan Lont, Van Glabbeek, Jannis Datthijn, Jaap Hollander, Simon Wagemaker, Marie Kuut, Fok Kuut, Truus Koorn, Kees Takes, Annie Heijblok, Theo Heijligenberg en Kees Lont. zetter maar niet tegen de haren in te strijken. Op zaterdag 12 sep tember, om 19.30 uur kondigde Apollo het bloemenfeest aan door een flinke mars door Den Oever. Honderden toeschouwers schaarden zich achter de muziek en zo ging het naar de concert zaal van Jurrie Lont, waar de tentoonstelling gehouden werd. Was de eerste dag een succes voor Flora, niet minder mag dit gezegd worden van de tweede dag. Om 14.00 uur gaven de gymnastiekverenigingen D.O.S en Wieringen een demonstratie op een terrein in de Zwinstraat, onder leiding van de heer Penne- kamp. Het gebodene werd door het publiek zeer op prijs gesteld. Om 19.30 speelde de accordeon club 'De Rode Jassen' in de con certzaal van Hotel Wiron. Hierna speelde de 'Wiron- band' nog een poosje onder lei ding van de heer Dirk Verfaille. Derde dag een waardig slot. Apollo maakte haar gebruikelijke omgang, gevolgd door een con cert van de mandolineclub Oost Wieringen. Hierna werd door de voorzitter de tentoonstelling gesloten. Hij wekte allen op om de liefde voor bloemen en plan ten, vooral bij de jeugd aan te kweken. Bij Flora heerst nog al tijd de zinspreuk, 'Zegt het met bloemen'. De eerste drie jaar van de oorlog is het Florafeest nog doorgegaan, maar de laatste twee niet meer, er mocht bijna niets meer. Na 20:00 uur mocht je niet meer over straat, het hele verenigingsleven stagneerde. Het derde deel kunt u lezen in Op de Hoogte nummer 4, verschij ningsdatum december 2017 door Gerard Hille Het vertrekuur was om 8.30 uur, afwijkend van het gebruikelijke tijdstip van 8.00 uur. Ik weet van een echtpaar dat om 7.55 uur bij het vertrekpunt aankwam en stomverbaasd keek naar de grote leegte: geen bus en geen reizigers te zien! Dus terug naar huis en Op de Hoogte geraadpleegd. Aha, ver trekuur 8.30 uur! Snel weer in de auto en nu op de juiste tijd bij de bus, die meteen vertrok. Chauffeur Anton moet nog enkele mensen (in de volksmond 'kraaien' genoemd) oppikken in Den Oever en dan gaan we via de langste dijk op aarde richting Fries land, met 51 historici aan boord. De eerste stop is bij het Woudagemaal te Lemmer, sinds 1998 geplaatst op de Unesco Werelderfgoedlijst. Dat is goed om te weten voor de bezoekers (35.000-40.000 per jaar!), omdat je dan bij iets unieks bent. Eerst maar koffie met oranjekoek in het mo derne bezoekerscentrum. Hier krijgen we de eerste info over het grootste stoomgemaal ter wereld dat nog werkt. Al sinds 1920 wordt 't gemaal bij hoge waterstanden in werking gezet om het overtollige water uit Friesland te lozen op de Zuiderzee, nu IJs- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 39