Bekendmaking Bezoekt werd de politieman gemolesteerd en ook aan zijn hand verwond, zodat deze zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Jammer dat op deze manier de eerste dag moest eindigen. Verder verliepen de andere dagen naar believen. Een laatste gedeelte van een rijm, gemaakt door een tevreden lid van Flora: ...Bestuur van Flora en commissies Door Uw zwoegen voor dit feest Hebben wij, wij feestgenoten Genoten wel het allermeest Ik ben zoo vrij en dank U hartelijk Namens het feestvierende publiek Met een driewerf hoera voor Flora Sluit ik deze rijmkroniek. Wieringer Courant 30 november 1937 Straf J.H. te Den Oever, welke met de Flora-feesten te Den Oever, den Rijksveldwachter aanrandde, hoorde heden door den Officier 2 maanden gevan genisstraf tegen zich eischen. Hij werd veroordeeld tot 1 maand. Schager Courant 5 september 1938 Onder begunstiging van zonnig weer zijn za terdagmiddag de traditionele Florafeesten ingezet met een muzikale rondgang door het dorp Den Oever met muziekvereniging Apollo, o.l.v. haar on derdirecteur de heer Jac. Bakker. Vorige jaren werd het feest des avonds ingezet in plaats van 's mid dags en daaraan zal het te wijten zijn dat niet dat publiek op de been was als anders. Dit jaar is de kermis al bijzonder klein. Door de Oranjefeesten die thans overal in den lande worden gehouden 40 jarig regeringsjubileum koningin Wilhelmina, red.) schenen diverse kermisexploitanten er geen zin in te hebben naar Den Oever te komen. De ge hele kermis bestaat thans uit één variété-tent met enkele kramerijen. De laatste avond: Daar de Flora en Oranjefeesten gelijktijdig vielen zijn eerstge noemde feesten een dag later gesloten dan anders gebruikelijk is. Woensdagavond hadden zich tot dat doel twee orkesten, nl. Mandolineclub Oost Wieringen en Oeversche Orkestvereeniging in de bloemtent opgesteld, die na elkander een verdien stelijk programma ten gehore brachten. Na het muzikale gedeelte maakt de heer Koorn de bekro ningen bekend van diverse planten en bloemen. Voorzitter C. Tijsen besloot de avond met een woord van dank. Heft bestuur van Flora te DEN OEVER maakt be kend, datlin verband met de tijdsomstandigheden de TENTOONSTELLING en Het Bestuur Dit alles in verband met de mobilisatie op 29 au gustus 1939. Helderse Courant 6 augustus 1942 Bloemenvereniging 'FLORA', Den Oever Behoudens goedkeuring van de daarvoor be voegde autoriteiten zal dit jaar wederom een bloemententoonstelling worden gehouden. Het bestuur van Flora heeft gemeend dit jaar de ten toonstelling te houden in de concertzaal van Jurrie Lont, Hotel Wiron. Zonder twijfel zullen zoals in an dere jaren, weer vele inzendingen mogen worden verwacht. De tentoonstelling zal plaats hebben op 12, 13 en 14 Sept. a.s.. De muzikale verzorging zal door diverse verenigingen van Oost Wieringen worden verzorgd. De bezetter gaf zijn goedkeu ring. Uit de krantenartikelen voelt men de bedrukte sfeer. Alle woorden worden afgewogen, om de be- OP ZONDAG 4 SEPTEMBER 1938. niet'dïorgaan tijdens de FLORA- en ORANJEFEESTEN te Den Oever de Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 38