Dinsdag 8 september 1936, de derde dag. De laatste avond voor de vereniging, werd een éclatant succes. Nu eens niet afhankelijk van de weersomstandigheden, al wer den ook tijdens de uitvoering in de concertzaal van de heer Jurrie Lont bestuur en leden door felle bliksemschichten en ratelende donderslagen er telkenmale aan herinnerd, dat het buiten nog lang niet pluis was. Het nood weer had echter geen vat op het sterke gebouw, noch op de stem ming van het publiek. Apollo zorgde voor een mooi concert. De opvoering van de pikante klucht, 'De Houten Ham' was een daverend succes. Onder de aan wezigen bevond zich de familie van burgermeester Kolff. Een ge animeerd bal besloot de avond. Schager Courant 8 september 1936 Wanklank tijdens het Florafeest Zaterdag avond verlieten de heren M. en K. het café van de heer Moeijes, waarbij tussen deze heren een kleine woorden wisseling ontstond. Toen ze goed en wel buiten de deur stonden, gaf K. de heer M. plotseling een hevige slag op het hoofd, waar door de heer M. bewusteloos raakte en met zijn hoofd op straat viel. Voor het slachtoffer, dat he vig bloedde, werd onmiddellijk geneeskundige hulp gehaald. Dokter Beeker, die spoedig ter plaatse was, constateerde een lichte hersenschudding. Tegen de belhamel is proces-verbaal opgemaakt. Op woensdag 9 september wordt in de zaal van de heer Moeijes een spoedvergadering gehouden, welke in de middag was aangekondigd bij bekken slag (de dorpsomroeper). Circa 60 leden zijn aanwezig. De voor zitter wijst er op, dat er stemmen zijn opgegaan om van de geflop te Florafeesten toch nog iets te maken. De vergadering was het hier unaniem mee eens. Zondag de 13e september, zou de gele den schade ingehaald worden, in de hoop, dat het weer ditmaal geen spelbreker zou zijn. Het aangebodene zou een harddra verij op boerenpaarden zijn en als sluitstuk 's avonds vuurwerk. Florafeest 4, 5 en 6 september 1937 Wat een verschil van weer met verleden jaar. Onder het fraaist denkbare zomerweer vond het traditionele Florafeest plaats. Za terdag tijdens de opening van de tentoonstelling werd een woord van nagedachtenis gewijd aan de heer Wouter Hegeman. De heer Hegeman had zolang als Flora bestond zijn diensten aan deze vereniging verleend. Zijn plaats werd ingenomen door zijn zoon. Op de eerste dag is het bezoek van buiten nooit zo heel druk en verloopt in de regel alles heel kalm. Nu echter moest rijksveldwachter De Jong die al leen na sluitingstijd een ronde deed een troep vechtende som meerde uiteen te gaan en was gedwongen daarbij met de gum mistok een paar klappen uit te delen. Een der vechtenden, een zekere H. deed 't daarbij voor komen, alsof hij ernstig was ge raakt, maar toen de veldwachter dit wilde onderzoeken, stak de belhamel eensklaps zijn vinger in 't oog van de politieman, zo dat dit bloedend werd verwond en hij niets meer kon zien. Thans hadden de vechters vrij spel en Groep mensen uit de Spuitsteeg/Bloemsteeg Achterste rij v.l.n.r. Meijert Tijsen, Dirk Bakker, Meijert Tijsen, Wouter Hegeman, Dirk Tijsen. Voorste rij v.l.n.r. Jannetje Hegeman, Geertje Tijsen, Maartje Tijsen, Jansje Bakker, Antje Tijsen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 37