Harddraverij Florafeesten groot Vuurwerk Bezoekt Ms 13 September a.s de Fakkeloptocht len als wedloop, mastklimmen, wedloop met hindernissen, touwtrekken e.d. Maandag hard draverij voor Wieringer boeren paarden, ongezadeld. Des avonds acht uur uitvoe ring muziekvereniging Apollo, in de zaal van Jurrie Lont, voor leden van de Flora. Opgevoerd zal worden een blijspel in drie bedrijven, getiteld 'De Houten Ham' Dinsdagavond concert van de mandolineclub 'Oost Wierin- gen' in het tentoonstellingslo kaal, daarna verloting. 's Avonds om elf uur groot vuur werk. Als het weer wil meewer ken, dan staan Den Oever een paar mooie dagen te wachten. Helaas, het weer zat niet mee! Het was dat weekeinde nat en guur weer. Wieringer Courant 8 september 1936. De storm aan Den Oever Bloemenvereniging Flora ernstig gedupeerd. Den Oever, maandag 7 september. Het zes- de lustrum van Flora zal de vele bloemenliefhebbers en kwekers van het oostdeel van Wieringen nog lang in het geheugen blij ven. Tijdens de omstreeks half twee uit het noordwesten op stekende storm (windkracht 7 en 16 mm neerslag, red.) begon het dekzeil van de grote tent van de heer Scheltus, staande op het kermis terrein aan de Gasthuis- weg, geweldig te slaan en het duurde niet lang of een baan begon te scheuren, waardoor de storm vrij spel kreeg. Ook de tent begon te werken en men vreesde het ergste. Eerst trachtte men nog door middel van tuien het gevaarte te stutten, doch de storm bleek sterker. In allerijl werd het grote dekzeil losgesne den, dat met een geweldige slag de lucht in ging en vastliep tegen een vlaggenstok aan de oostzijde van de tent. In minimum tijd was de keurige tentoonstellingszaal een ruïne. Planten vielen om, hangplanten vielen van de zolde ring. Intussen was men met man en macht begonnen de planten naar buiten te brengen, doch dit gaf ook niet veel, daar de storm alles vernielde. Vrachtwagens die spoedig aangerukt kwamen, ver voerden de bloemen naar de ga rage van de heer Kaleveld, doch het was een troosteloze aanblik. Driekwart van alle bloemen is ge heel of gedeeltelijk vernield, ter wijl alles wat netjes genummerd en uitgezocht stond, door elkaar lag. Verschillende huismoeders stonden met behuilde gezichten bij de restanten van hun zorgvul dig gekweekte bloemen. Ook van de stands der diverse bloemen magazijnen is niets overgeble ven. Het tentoonstellingslokaal zelf heeft nogal schade geleden en met levensgevaar heeft men hiervan trachten te redden wat er te redden viel. Flora heeft op haar dertigste verjaardag wel pech. Ook de paardenrennen konden natuurlijk geen doorgang vinden. Behalve het tentoonstellingslo kaal is de kraam van de heer A. Lont geheel tegen de vlakte ge waaid, terwijl de inventaris werd vernield. Ook andere kramerijen kregen min of meer schade, doch niet van grote betekenis. Café - Hotel - Restaurant - Concertzaal Wiron in de Voorstraat. te Wieringen. te DEN OEVER op het feestterrein op ongezadelde boerenpaarden, om prijzen van f 30.-, I 20,- I is.— en I 10.— Aanvang 2 uur namiddag. Toegang f 0.25 per persoon, Js Avonds negen uur in de kom van Pen Oever, vooraf gegaan door met medewerking van „Apöllo". Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 36