Bierbrouwerij een zilveren beker beschikbaar had gesteld. Rond twee uur gaf de 'Landelijke Rij- vereniging Anna Paulowna' een demonstratie paardendressuur. Met de muziekvereniging 'Apol lo' voorop kwamen de ruiters het veld op. Vooral het figuur- en car rouselrijden en de springdemon- stratie trokken alle aandacht. 25-Jarig Jubileum Flora Dat dit jubileum niet zonder m eer zou passeren kon zelfs de jongstgeboren Oevenaar op zijn kleine vingertjes natellen. Men wilde weleens beweren dat Flora haar principe van bloemenver eniging heeft laten schieten en dat het organiseren van activi teiten hoofdzaak werd. Doch het aantal inzendingen in de Kapel liet zien dat Flora nog steeds een bloemenverenging is. Het aantal inzendingen over trof die van het vorige jaar. Dit jaar had men bijzonder veel werk van de festiviteiten gemaakt. De eerste dag, werd het feest om twee uur ingeluid door muziek vereniging Apollo, welke een rondgang maakte door de ver sierde straten van Den Oever. In optocht trok men naar de Kapel, waar de tentoonstelling geopend werd door C.Tijsen Mz.. De heer Tijsen sprak de heer Bergwerff, die speciaal voor deze gelegenheid was overgekomen en als stichter van Flora mag wor den beschouwd, hartelijk wel kom toe en wees erop dat enkele mensen die Flora hebben opge richt wel nimmer hadden kun nen bevroeden, dat het nog eens 'n vereniging zou worden van deze omvang. De heer Bergwerff, die daarop het woord kreeg zei: "Ik had inderdaad voor vijfen twintig jaar niet durven vermoe den, dat het kleine plantje nog eens tot de stevige boom van leden zou opgroeien. Wij waren met maar weinig, terwijl de ver eniging nu 300 leden telt. Berg werff beloofde volgend jaar weer terug te komen en hoopte dat de Kapel dan te klein zou zijn en de mooie zaal van Lont erbij zou moeten. Hij besloot zijn speech Bloemententoonstelling in de Kapel, met op de achtergrond de preekstoel daterend uit 1672. met de woorden: "Dat Flora mag groeien en bloeien". De heer Koorn zei daarop dat hem een herinnering voor de geest kwam. Vijfentwintig jaar geleden werd hem een brieve thuisgestuurd, waarin stond: "Kees, kom je van avond ook meehelpen een bloe- menverenging oprichten?" Dat brieve kwam van meester Berg werff, die indertijd voor zijn land en tuinbouwacte studeerde. We hebben met een man of negen de vereniging gesticht en die wa ren voor zover Koorn wist allen nog steeds lid. Eerst was het een gewoon feest; toen werd het een gezellig volksfeest als Flora ten toonstelling hield. Nadat Apollo nog enige nummers ten gehore had gebracht, trok men naar het feestterrein aan de Gasthuisweg, waar kinderspelen werden ge houden. De prijzen bestonden uit speelgoed en nuttige voor werpen. De tweede dag was de hoofdschotel de Handicap-Hard draverij. Het weer werkte ge ducht tegen; het was akelig koud en guur afgewisseld door een mals buitje voor het stof. Niette genstaande deze tegenwerking was er voldoende belangstel ling van het publiek. Intussen had de keurmeester de heer S. van Amersfoort zijn kennersblik laten gaan over de inzendingen van bloemen en planten, terwijl een jury voor de etalagewed strijd haar taak had vervuld. Er werd een concert gegeven door de muziekverenigingen Apollo en Eendracht uit Kolhorn onder leiding van de heer J. van Glab- beek. De derde dag stond er een Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 34