Uit de oude Rijp Doos Het laatste bezoek van Homme aan Wieringen. Oktober 2012. Tijdens dit bezoek werd er spontaan nog een reünie georganiseerd door zijn vroegere ULO-klas. Niet lang daarna, op 26 februari 2013, overleed Homme plotseling na een kort ziekbed op 64-ja- rige leeftijd. Velen zullen zich hem blijven herin neren als een enthousiast, creatief, ondernemend, belangstellend en sfeermakend mensenmens. Het bijgaande 'verslag' van de keuring voor de militaire dienst van de hand van zijn al ter ego Hullest is een hommage aan zijn ver telkunst die ons voor altijd bij zal blijven! Veel leesplezier gewenst! Keuring voor de militaire dienst Nou, vrijdag een paar weken leden benne we te keuren weest voor dienst. Menske, menske, dat is er toch ok deurskeurt. 't Hele zootje dörrepers en wat gasten van Westerlangd en omstreken binnen om zes uur ochtes op et Hoekje, voor de nieuwe zaak van Arie Timmerman instapt. We waren mit een gnappe bus uut Den Helder en een pracht van een chauffeur hier uut dörrep vandaan. Afijn, toen de hele mikmak der inzat benne we eerst naar Den Oever reden. Deer stinge nag een zootje kro- aie te skreeuwe en an te gaan. De gnapste benne in ongse bus stapt en de rest most wachten op een are bus. Ongerweegs is er vanzelf miserabel veul besproken en opskept. Maar 't ging allegaar nag al gauw en zodoende waren we al om kwart voor achten in Amsterdam. We benne eerst op et Weesperplein weest te deurlichten. Maar we waren nag gien minuut binnen of we kregen al een beste barst vol skelden van ien of are snotneus mit een miserabele grote smoel. Toen werd je mit z'n derti gen in een hokje douwt, dat nag kleiner was as de helft van de automatiek van Dirk Oden. Deer most je je half uutklède en den zo as een visserman zeit: je barst voer een masjien zetten dat een foto van je ribbenkast maakt. Dat was trouwens voer som migen nag gien kleinigheid, want die pasten niet tussen dat ding. Den kon je je pak weer antrekke en na weer een barst vol skelden stapte je weer in de bus. (Ien ding heaw ik wel bekeken: ze heawe et nag wel es over de onhygiënse toestanden op et plattelangd, nou deer in dat uutklèdhokje was 't aars ok een smerige boel!) Toen binnen we weer örreges aars heengaan; naar de indelingsraad sting er op dat brieve. Deer heawe we eerst eens een gnappe bak koffie had, Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 31