Het wordt een drukke tijd. Camping Kooypunt van de familie Keuris-Wieringa moet wijken voor de nieuwe Kooybrug. De vaste campinggasten moeten opzoek naar een nieuwe staanplaats voor hun caravan, velen melden zich bij camping Wad denzee. Daar wordt het campinggedeelte verbe terd en uitgebreid. Er komen nieuwe douche- en toiletgebouwen en de oude zomerhuisjes worden gesloopt, zodat er meer stacaravans kunnen wor den geplaatst op het terrein. Op de camping zijn veel vaste gasten, die orga niseren leuke activiteiten zoals het jaarlijks kinder feest, verschillende spelletjes op het grasveld en elke deelnemer krijgt een prijs. De prijzen worden betaald met de opbrengst van de verkoop van zelf gevangen en gerookte vis. Bij bijna elke caravan staat een rookvat om paling of makreel te roken. Soms zag men veel rookpluimen boven het terrein, de camping lijkt dan wel indianendorp. Ook is er een jeugdvoetbal elftal, een vaste gast organiseert wedstrijden tegen voetbalteams van andere cam pings. De speeltuin op de camping is een aanwinst voor de kleine kinderen op Westerland, oppas opa's en oma's zoeken er vaak vertier met hun kleinkin deren. Kees is een echte sportman, hij schaatst en surft. Het is niet verwonderlijk dat hij zijn latere vrouw El- les op het water heeft ontmoet. Kees en Elles zijn surffanaten. Beiden zijn als afgevaardigde voor Ne derland uitgezonden naar de Europese kampioen schappen en naar de Wereldkampioenschappen in Afrika. Elles is zelfs nog Nederlands kampioen sur fen geweest. Elles is de dochter van Klaas en Ella de Boer, zij wonen in Assendelft. Later verhuizen zij naar de Poelweg in Westerland. Een leuk detail is, dat de familie voordien op camping Zeezicht stond bij de familie Lont op Dam. Als vader Piet en moeder Alie naar hun nieuwe woning naast de camping verhuizen in 1986, be trekken Kees en Elles de woning boven de winkel. Vanaf die tijd werkt Elles elke dag met hart en ziel in het bedrijf, daarvoor werkte ze alleen in de week enden op de camping. Kees en Elles krijgen twee kinderen. Robert is in 1988 geboren en Joyce in 1991. De vierde en vijfde generatie richt zich op de toe komst In 1993 hebben Kees en Elles het bedrijf over genomen. Zij hebben het bedrijf gemoderniseerd en uitgebreid met ruimere plaatsen voor de staca ravans, ook hebben zij de speeltuin vergroot. Cam ping Waddenzee is de eerste camping in de omge ving met gas en kabel tv. In 1999 zijn ze gestopt met de winkel, mede door dat hun vader Piet Tijsen is overleden in dat jaar. Piet Tijsen aan het boodschappen bezorgen in de wijk. Een hard werkende man, die kruidenier, eenden- boer en campinghouder was. Inmiddels zijn de kinderen, Robert, Joyce en haar partner Alfons van der Veen, medevennoten in het bedrijf, de vijfde generatie. Robert heeft op school de recreatieve opleiding groen techniek gekozen, een opleiding die hij in de praktijk brengt op de camping. Joyce heeft een toerisme oplei ding gevolgd. Onder de leiding van Robert is de speeltuin gemoderniseerd en uitgebreid met de 'vishond', een speeltoestel gemaakt door beeldend kunstenaar Paul van Krimpen. Het speeltoestel Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 28