men hun beklag doen, schuiven aan en gaan niet meer weg. Ook is het elektriciteitsnet niet bere kend op de nieuwe apparatuur, als een bestelde tosti klaar is, begint het licht te flikkeren in de kantine. Begin jaren zeventig stopt de familie Tijsen met de een denboerderij, de verdiensten lopen terug. De prijs van het eendenvoer gaat omhoog en er is minder vraag naar eieren. De beschuitfabrieken volgen een ander bereidingsproces, daarin worden kippeneieren verwerkt. Ook wordt de milieuwetgeving strenger. Na de bedrijfsbeëindiging worden de eendenboeten ge sloopt. Op de vrijgekomen grond worden stacaravans geplaatst en er wordt een speeltuin aan gelegd. Vanuit alle windstreken komen vakantiegangers naar camping Waddenzee. De familie Tijsen heeft Westerland op de kaart gezet. Eind jaren zeventig zijn Trijntje, in 1977, en Pieter Tijsen, in 1979, overleden te Westerland. Dankzij de goede zorgen van Alie kon den zij tot het eind van hun leven op de plek blijven wonen waar ze zo lang samen waren. Peter helpt van jongs af aan in de kantine met melkventen en in de winkel. Een van zijn werk zaamheden is het uitpakken van levensmiddelen in het magazijn. Natuurlijk luistert hij intussen naar de radio, maar zonder ver gunning mag er geen muziek klinken in de winkel. Toen tijdens een controle de regels werden overtreden, kreeg vader Piet een boete opgelegd. In de winkel heeft Peter ver schillende taken. Zo snijdt hij kaas, vult hij lege flesjes met eau de cologne uit een grote fles Bol- doot met een pompje en maakt boodschappenlijstjes klaar. Dat laatste is een vak apart. Als een puber een lijstje leest waarop staat: desies, polleka, grèèuwe örten kèès, suker en sukkelaad, krabt hij achter zijn oren. Peter en Kees helpen hun va der en opa geregeld op de een denboerderij. Voeren is een leuke bezig heid. Vanaf een lorrie gooien de jongens het voer met een schep in de voerbakken die aan de wa terkant staan. Iets minder leuk is het eierenrapen 's morgens om half zeven, als het donker is ren nen de ratten en de muizen door het hok. Op de camping doen de broers alle voorkomende werk zaamheden, zoals stenen bikken, huisjes verven, grasmaaien, sep- tictanks legen en dergelijke. Ook brengen ze met de Hako maai- trekker caravans naar hun staan plaats. En als met nat weer een auto van een bezoeker vast zit in de keileemgrond op het terrein, schieten de broers te hulp. Voor het beroep van campin geigenaar is Peter niet in de wieg gelegd. Hij is onderwijzer ge worden en geeft sciencecursus- sen in het basisonderwijs. Peter woont in Diemen. Daarentegen is Kees verknocht aan de cam ping. Na schooltijd is hij er altijd te vinden. Eind jaren 70 wordt er riolering aangelegd op Wester- land, dan gaat ook de camping op de schop. 's Avonds en in het weekend assisteert Kees de ge broeders Kikkert met het aan leggen van de riolering en het vernieuwen en uitbreiden van de stroom- en de watervoorzie ning op de camping. Na zijn op leiding aan de technische school doet Kees werkervaring op bij verschillende bedrijven. In 1984 komt hij in dienst bij zijn vader. Piet Tijsen met kinderen op de lorrie aan het eendenvoeren. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 27