moeringen. De beginjaren van de camping. recreatiehuisjes. De in onbruik geraakte eenden boeten worden door de firma Portegijs verbouwd tot zomerhuisjes. Nieuw voor die tijd is het verhu ren van tourcaravans. De caravan kan naar een cam ping worden gebracht die de huurder uitkiest. Voor deze nieuwe formule wordt landelijk geadverteerd, onder andere de Autokampioen van de ANWB. In de zestiger jaren wordt het bedrijf uitgebreid met vijfentwintig huisjes. Het zijn opgekochte keten van de Zuiderzeewerken, die tot zomerhuisjes zijn omgebouwd. Tezamen met de verbouwde een denboeten is er plaats voor veel gasten. De meeste vakantiegangers komen naar Westerland voor hun rust en om te vissen op het Amstelmeer en op de Waddenzee. Op een stukje land achter de boerderij beginnen Piet en Alie in 1962 camping Waddenzee, compleet met een speeltuin. De camping wordt hoofdzakelijk door Alie gerund, zij is de drijvende kracht. Camping Waddenzee krijgt het predicaat ANWB camping. In datzelfde jaar ziet Kees, de tweede zoon van Piet en Alie, het levenslicht. Veel campinggasten kopen hun dagelijkse boodschappen in de winkel van Piet Tijsen. Om aan hun vraag te voldoen, wordt het assortiment uitgebreid met aardappelen, groenten en fruit. De buurtwinkel is nu ook een campingwinkel. In 1965 is het tijd voor modernisering. Aan de voorzijde van de winkel komen twee grote ramen, na de verbou wing kunnen de artikelen overzichtelijker worden uitgestald. Burgermeester C.J. Schellinger verricht de officiële opening, hij krijgt de sleutel aangereikt door de 9 jarige Peter. In 1967 wordt de camping uitgebreid. In een gedeelte van de stolpboerderij van vader Pieter en moeder Trijntje komt een kantine. De firma Portegijs, de vaste aannemer van de familie, gaat de klus klaren. De achterkant van het pand wordt geheel uitgebroken om aan de bepalingen van de drankwet (verlof A) te voldoen. Ook de bovenver dieping wordt benut, daar komen tafels en stoelen te staan en er is een rustig plekje waar de gasten zich met spelletjes kunnen vermaken. De grote ra men bieden een prachtig uitzicht over De Haukes en het Amstelmeer. In de beginjaren levert het elektriciteitsnet van de camping te weinig stroom aan de caravans en de tenten. Als 's avonds rond 21.00 uur iedereen aan de koffie gaat, valt de stroom vaak uit. Dan wordt het erg gezellig in de kantine, de gasten ko- - 26 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 26