Vijf generaties Tijsen De geschiedenis van een familiebedrijf, dat begint in 1896 door Maartje Mulder-Bais In Westerland aan de Westerlanderweg ligt camping Waddenzee. Het bedrijf is in handen van de familie Kees Tijsen. Overgrootvader Piet Tijsen is de grondlegger van het bedrijf, eind negentiende eeuw begint hij een boerenbedrijf op de plaats waar nu de camping ligt. Piet Tijsen is geboren op 4 december 1863, hij woont in de Kerkebuurt op Westerland. Op 25 oktober 1896 trouwt hij met zijn overbuurvrouw Cornelia Staaltjes, zij is geboren op 18 mei 1858. Cornelia is de weduwe van Cornelis Kuut. Ze heeft sinds 1894 een winkel aan huis in de Kerkebuurt. Na hun huwelijk wordt Cornelia's huis verbouwd tot boerderij, Piet gaat er boeren. Cornelia houdt haar winkel aan. Later is de naam Ker kebuurt veran derd in Wester landerweg. Piet en Corne lia krijgen één zoon, Pieter, zijn roepnaam is Piet, net als zijn vader. Hij is geboren op 4 novem ber 1897. Van jongs af aan werkt Piet in Cornelia Staaltjes en Piet Tijsen. het bedrijf van zijn vader en moeder. Hij trouwt op 6 mei 1921 met Trijntje Kraak. Zij is geboren op 2 januari 1898. Trijntje helpt haar schoonmoeder Cornelia in de winkel. Piet en Trijntje gaan wonen in de boerderij naast de winkel, die zijn vader in 1920 heeft gekocht van Jacob Mosterd. Het bedrijf gaat met z'n tijd mee. Piet jr. brengt op een transportfiets, met een grote mand voorop, de bood schappen rond. In 1926 wordt de zaak flink uitgebreid. Aan het winkeltje wordt een fietsen- schuur gebouwd, een werkplaats voor fietsreparaties. Ook verkopen ze fiets onderdelen, carbid voor fietslantaarns en nieuwe fietsen. E( De drie generaties Tijsen. nieuwe fiets kost f 90,-. Op 29 oktober 1926 krijgen Piet en Trijntje een zoon, hij krijgt dezelfde naam als zijn vader: Pieter met als roepnaam Piet. Als in de jaren dertig de eendenhouderij in op komst is op Westerland, begint Piet een eenden boerderij. Op het weiland achter de boerderij laat hij enkele eendenboeten bouwen. Later wordt het bedrijf uitgebreid met een eendenboerderij aan de Westerdamsterweg. De familie Tijsen legt zich Piet Tijsen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 24