W1ER1NGEN_ Dirk bij zijn vrachtwagen van Eerste Besteldienst Doves vrachtrijders uit de kop van Noord-Holland. Hij is ook een poosje bestuurslid. De crisisjaren en de Tweede Wereldoorlog zijn moeilijke peri odes. Voor de winkel en ook voor het vervoer. Doves verlegt zijn bodedienst dan nog meer naar Friesland. Rijk wordt hij er niet van. Soms moet hij één zak meel uit Leeuwarden halen en bij de bakker in Middenmeer op zolder brengen. Dat levert 20 cent op. Soms vervoert Dirk onderduikers tussen de balen en de kisten. Als hij op een keer vastraakt in de sneeuw en een stel Duitse solda ten komt helpen om hem eruit te duwen, is dat natuurlijk heel erg spannend. Het loopt goed af. Het is ook verbeterd dat op de Afsluitdijk geen tol meer betaald hoeft te worden. De eerste ja ren moest aan de marechaussee f 2,50 voor een vrachtwagen be taald worden plus nog f 1,- voor elke inzittende. Daar moest Dirk heel wat zakjes meel voor ver sjouwen. Behalve zakelijk gebruikt Dirk zijn vrachtwagen ook privé uit sportieve en sociale bewogen heid. In de tijd van de wielerbaan haalt hij wielrenners met hun fietsen van het station in Anna Paulowna. Hij brengt ook muzi kanten met hun instrumenten naar optredens elders met Wiron Symfonie en doet dat alles belan geloos. Dirk Doves, 1956 De kinderen De kinderen groeien op en vinden een partner. Dochter Guurtje (Guus) trouwt in 1942 met Lourens van Zoonen, smid in zijn geboorteplaats Julianadorp, later in de Wieringermeer. Dochter Wijnanda Elisabeth (Wij- na) trouwt in 1949 met Harm Pie- ter Houwing, geboren in Gronin gen. Harm is vertegenwoordiger, door overplaatsingen verhuizen zij vaak, ook naar Hoogezand en Apeldoorn. Zij zoeken ander werk en kopen in 1958 een hotel op Texel waar zij blijven wonen. Dochter Elisabeth Trijntje (Lies) trouwt in 1952 met Johannes Cornelis Peters, geboren in Span broek. Jan is bakker, later leraar aan de bakkersschool. Lies is pe dicure. Zij blijven op Wieringen wo nen. In 1958 worden zij eigenaar van het pand aan de Hoofdstraat, maar willen niet verder met de winkel. In 1960 stopt moeder Betje er mee. De winkel wordt verbouwd tot dubbel woonhuis. Tegelijk met het sluiten van de winkel stopt Dirk ook als vrachtrijder. Het vrachtbedrijf wordt in 1960 verkocht aan Rem Koomen uit Noord-Scharwoude. Dirk en Elisabeth wonen dan in het dubbele woonhuis naast hun kinderen Lies en Jan. Zij hebben nu tijd om te genieten van hun kleinkinderen: Gert Dirk, Dirk Si mon en Lourens van Zoonen in Slootdorp, op Texel Ella en Marga Houwing, direct naast zich heb ben zij Adrie en Lilian Peters. \teri"gen - 18 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 18