Dirk (linksachter) als soldaat met zijn collega's de Oostzee is Nicolaas op 1 mei 1856 overboord geslagen en verdronken. Zijn vrouw Trijntje Stam werkte als vroedvrouw tot zij in 1861 overleed. Het beroep van Pieter was grof- en hoefsmid op Oos- terland, hij trouwde in 1866 met Elisabeth Koorn uit Den Oever. Dirk en Elisabeth trouwen op 25 juli 1917, tij dens de Eerste Wereldoorlog. Dirk is dan gemobi liseerd in het leger. Hij is als kok ingedeeld bij de keukenploeg in Valkenswaard, op de grens met België. Dirk en Elisabeth krijgen als één van de laatste bruidsparen een legaat uit het Stulingh ter Keurst Fonds. Daarna zijn de uitkeringen gestaakt omdat er teveel gegadigden kwamen en het geld op raakte. Elisabeth kan van het legaat vier Wener stoeltjes (met rieten matje) kopen. De eerste maan den woont het jonge paar in bij de ouders van Eli sabeth in de Smidssteeg, daarna verhuizen ze naar de Klieftstraat. De kruidenierswinkel in de Hoofdstraat Na de oorlog gaat Dirk een paar jaar bij zijn va der in de brandstoffenhandel werken. Hij handelt liever in andere koopwaar en gaat met de ketten- kar groente en fruit uitventen. In 1921 kopen Dirk en Elisabeth (Betje) het woonhuis met kruidenierswinkel van Trijntje Hen- nink in de Hoofdstraat. Dirk zorgt met een vracht wagen voor de bevoorrading, zijn vrouw beheert de winkel. Daarnaast heeft zij de zorg voor het gezin. Er worden drie dochters geboren: in 1918 Guurtje, in 1926 Wijnanda Elisabeth en in 1927 Eli sabeth Trijntje. In het begin waren er geen beperkingen en mocht men alles verkopen. Betje verkoopt in haar winkel onder meer kruidenierswaren, groente en - 16 - ^~CqX/]ERING en_^M Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 16