Van de redactie Oproep Nieuwe expositiepanelen dankzij de Raboton Na zestien jaar lid te zijn geweest van de redac tiecommissie heeft Nel Vriezema-Omis besloten om per 1 mei afscheid te nemen. Het vrijwilligerswerk werd haar teveel. Toen Nel in 2001 door de toenmalige secretaris, Jannie Zwarts-Schutte, werd gevraagd om lid van de redactie te worden, stond ze niet te trappelen. Verhalen schrijven was niet haar sterkste kant, vond ze. Maar de redactiecommissie had een andere taak in gedachten: het opsporen van oude foto's en het verzamelen van informatie over de geschiedenis van Wieringen. Met enthousiasme heeft ze die taak op zich genomen en met verve uitgevoerd. In de loop der jaren heeft ze een grote hoeveelheid bruik bare informatie en oude foto's verzameld voor het archief van de vereniging. Informatie waar de redac tie veelvuldig gebruik van heeft maakt. Nel, we zijn je dankbaar! Opnieuw hebben wij voor u een blad samenge steld met een verscheidenheid aan verhalen. Een aantal daarvan schetsen een tijdsbeeld van verschil lende periode uit de 20e eeuw. Een van die verhalen is Jongeren in beweging, geschreven door Jan Buma. Deel 2 van het verhaal kunt u lezen in de volgende uitgave van Op de Hoogte, die rond 15 september verschijnt. Tiny van Teulingen-Molenaar en Ton Bakker hebben een artikel samengesteld over 111 jaar Florafeesten. Gezien de omvang van het artikel zal het in drie af zonderlijke delen worden geplaatst. De genoemde verhalen zijn een kleine greep uit de inhoud van dit blad. De redactiecommissie wenst u veel leesplezier en een fijne zomervakantie! Vriendelijke groet, Ina Schoenmaker- Wiegman OPENINGSTIJDEN ARCHIEF IN 2017 Het archief van de Historische Vereniging Wieringen is geopend voor u op de volgende data en tijden: Maandag 4 september van 19.00-21.00 uur Dinsdag 5 september van 14.00-16.30 uur Interieurverzorg(st)ers en gastvrouw/heer gevraagd! Heeft u tijd over en bent u bereid om zich in te zetten voor ons archief? Dan zijn wij op zoek naar u! Ons archief willen we graag netjes houden, daarom zoeken wij vrijwilligers die ons een paar uur per maand willen helpen bij het schoonmaken. Tevens hebben wij plaats voor een gastvrouw/gastheer die tijdens de openingsuren bezoekers ontvangt en desgevraagd informatie voor hen opzoekt in het archief. Ook het schenken van koffie en thee behoort tot de taak van de gastvrouw/gastheer. Als het u leuk lijkt om ons te assisteren, dan kunt u contact opnemen met Tiny van Teulingen-Mole naar: tinyvanteulingen@historischwieringen.nl/ archief@historischwieringen.nl of tel. 06 10698218. Sinds kort is het archief van de Historische Vereniging Wieringen verrijkt met nieuwe expo sitiepanelen. De aanschaf is mogelijk gemaakt door een gift van 2500 euro uit de Raboton van de Rabobank. Tijdens de Flora Visserijdagen in Den Oever, van 25 tot en met 29 augustus, worden de panelen officieel in gebruik genomen. In de Floratent aan de Laan Bloys van Treslong presenteert de HVW een fototentoonstelling met als hoofdthema 'Water en Wind'. De tentoonstelling is geopend van 11.00 uur tot 18.00 uur. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 4