29e jaargang nummer 2 2017 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Maandagochtend kwart over negen, de telefoon gaat, Cocky neemt op. "Gerard, Theo Klaver voor je aan de telefoon." Nou, ik weet gelijk genoeg, het voorwoord moet worden ingeleverd. Tjee, is het alweer zo ver? Wat gaat de tijd toch snel! De jaarvergadering in het Vikingschip in Den Oever op 30 maart jongstleden is door een groot aantal mensen bezocht. Natuurlijk komen de meesten voor de film van Piet Kraan. Zoon Pieter was jarig die dag, maar hij was evengoed van de partij om de films te vertonen, dat werd zeer gewaardeerd. Ook dit jaar blijft de contributie weer op hetzelfde bedrag staan. Ik wil u vanaf deze plaats vriendelijk verzoeken om het geld zo snel mogelijk over te maken naar de penningmeester. Het is vervelend als je achter je geld aan moet, dat was helaas nogal eens aan de orde in het afgelopen jaar. Vergeet vooral niet om uw lidnummer op de betaalopdracht te vermelden. Wat zit er verder aan te komen? Welnu, we hebben nog enkele vrijwilligers nodig, die willen helpen bij het dorpsfeest van Westerland. Verder zijn Ina Schoenmaker-Wiegman, Corrie Hagedoorn-Rasch en Marietje Bron bezig met het samenstellen van een Wieringer scheurkalender voor 2018. Jan Wessels neemt het creatieve gedeelte voor zijn rekening. Tijdens de Flora Visserijdagen, dit jaar van 25 tot en met 29 augustus, zullen wij de kalender presenteren. Dan zal de verkoop van start gaan. Ik kan op voorhand al verklappen, dat deze scheurkalender u het hele jaar door zal verrassen. Achter de schermen zijn we nog met diverse projecten bezig. Als het zover is, houden wij u daarvan uiteraard op de hoogte. Het bestuur is dit jaar ongewijzigd gebleven. We hebben er met z'n allen 'zin an' om er weer een mooi verenigingsjaar van te maken! Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer - 3 Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 bobgorter@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Door middel van een optocht met paard en wagen brachten vele bewoners van Wieringen een hulde aan Bloemenvereniging Flora. Meestal met een thema. Het thema van deze vier, in maagdelijk wit gestoken jonge dames, is niet echt duidelijk. Foto dateert van rond 1920. (Collectie Historische Vereniging Wieringen)

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 3