Flora 1923. De Kapel aan de Gasthuissloot versierd met Guirlandes van dennen groen en de door de leden ingebrachte bloemen. Rechts: Wouter Hegeman en links Simon Bruul Voor het welslagen van een landelijk feest is goed weer vereist. Na het bezoek van de ex- Kroonprins van Duitsland, waar bij zij van het prachtigste zomer weer genoten, kwam zaterdag het onweer los. De bewoners van Oosterland en Den Oever keken daarbij zeer bedenkelijk naar de lucht als zij aan de Florafees ten dachten. Voor een feest is een feestelijke stemming nodig, maar die heerste er die ochtend niet. Alle vissers van de Noord zee waren de avond van tevoren thuisgekomen, alleen ontbrak er één. Dit gaf aanleiding tot veel gissen en vermoedens, telegra feren en staren naar de horizon. Gelukkig kwam er in de loop van de dag een tijding dat de ver miste schipper in IJmuiden was binnengevallen. Daarop kon de voorzitter de tentoonstelling om twee uur met een blij gemoed openen, waarmee het koperen jubileumfeest zijn aanvang nam. Tussen de vele bloemen en prij zen prijkte een veertigtal door de Kroonprins getekende in fraaie lijsten gevatte portretten. Waarschijnlijk Friedrich zoon van de Duitse Kroonprins Wilhelm. Zodra de duisternis ingeval len was trok men met de fak keloptocht naar het vuurwerk terrein. Ondanks de hevige wind stond het in de luwte van de Schelpendijk (Molgerdijk red.) zwart van het volk. Een bekoor lijke aanvulling hierbij vormden de zingende en dansende hel verlichte jonge damesfiguren, beschenen door Bengaals vuur tegen de donkere nachtelijke hemel. Op maandag kon wor den terug gekeken op een wel geslaagde zeilwedstrijd. Vol tuig doorkliefden de aken en botters de golven en daar tussenin de fraai versierde motorboot van de gebroeders Kaan. Maar dat waar zovelen hun zondagse plunje voor aangetrokken hadden kwam niet! De aangekondigden watervliegtuigen lieten de wach tenden in de steek, het bestuur verzekerde ons, dat zij des voor middag nog een tijding van 'De Mok' hadden ontvangen dat ze zouden komen. De één noemde het een mop, de ander een sep- tembergrap, doch het slot was dat het publiek afdroop. Nog maar nauwelijks thuis, hoorden men roepen: "Er is er één!", maar voor ze er goed en wel waren, was de vlieger wellicht alweer gevlogen.. En zo kwam het af! Helderse Courant 14 september 1923 Zondags hield de bloemen vereniging Flora haar jaarlijkse bloemenfeest. Evenals vorige jaren waren de bloemen en planten, dat waren er zeer vele, opgesteld in de keurig versierde Kapel. Als feestelijkheid had men een roeiwedstrijd in de nieuwe haven en een wedstrijd ringste ken op fietsen georganiseerd. 's Avonds gaf Apollo een uitvoe ring in t' café van de heer Tijsen. De bloemententoonstelling was zondagsmiddag en 's maan dags geopend. In de Kapel werd maandagavond zang, orgel en vioolmuziek uitgevoerd. Deel 2 van Flora 111 Jaar kunt u lezen in Op de Hoogte nr.3. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 32