„FLORA" „Dahlia" „Chrijsant" bloemenvereeniging Den Oever, Wieringen. ders uitzien. De voorzitter sluit na middernacht de vergadering met de wens, dat het vuurwerk zonder enige hapering afgestoken kan worden en sprak zijn hoop uit dat de vrede dan inmiddels getekend zou zijn. Schager Courant 06 september 1916 Het is maar goed dat ons eiland een vaste on dergrond heeft, anders had het zondag weleens een rare buiteling in de wastobbe, zoals spotters de Zuiderzee noemen, kunnen maken. Het zwaar tepunt gewoonlijk in Hippolytushoef gelegen, was nu naar het uiterste Oostpuntje verlegd. Alles wat binnen ons dijken, wandelen, rijden of fietsen kon, had zich bij of in de kapel verenigd. Met weinig middelen wist Flora door belangeloze medewer king van haar leden een feest te organiseren. Om twee uur werd de tentoonstelling met klokgelui geopend en ving de ringrijderij te paard aan. Praalwagen 'Hulde aan Flora' Zondags werkte alles mee, vooral het weer, doch tegen de avond kwam hierin verandering, de lucht werd dreigend. Daarna moest het vuurwerk nog komen, een fakkeloptocht iets ongewoons op Wieringen, bracht met muziek de rest van de toe schouwers naar de Molgerdijk, waar het vuurwerk zou worden afgestoken. Schager Courant 26 mei 1917 Jaarvergadering De heren N. Bakker en C. Tijsen rapporteerden de rekeningen en bescheiden te hebben bekeken en alles in orde te hebben bevonden, zodat de jaarrekening kon worden goedgekeurd. De voor zitter stelde een bestuursvoorstel aan de orde om de contributie met 0,25 te verhogen en op 0,75 cent vast te stellen, dit voorstel werd met algeme ne stemmen aangenomen. Schager Courant 12 september 1918 Jongelui hadden met groen, heide en vlaggen de Kapel feestelijk versierd. De landbouwers had den bereidwillig met hun rijtuigen de bloemen van veraf gebracht en ijverig droegen de Oevenaren hun eigen planten aan. Maar o wee, de barome ter ging omlaag en de windkracht omhoog! Geen goed teken voor de aangekondigde zeilwedstrijd. Doch om kwart over twee startte de zeilwedstrijd, waaraan dertien deelnemers deelnamen. Ondanks de wind verliep de wedstrijd op een gebroken mast na goed, maar tot slot was er een menings verschil. De eerst aangekomene meende voortaan zijn thee uit het kostbare servies (eerste prijs red.) te drinken, doch de concurrenten beweerden dat hij aan het eind de baan niet om maar over 'De ton van de steert was gezeild' Schager Courant 16 september 1919 Flora viert zijn Koperen Jubileum Bericht aan de leden om trent de kweekwijzc der uitge reikte planten- In groote potten te planten als ze flink aan de groei zijn de bovenkop er uit knijpen op 4 leden van de grond afeen stok er bij zetten en zoonoodig aan binden als ze knop maken, de rij knoppen wegbreken, drie le den diep, als de bloem slecht wordt (uitgebloeid; vooral deze vet wijderen- In graniumpotten te planten als ze aan de groei zijn 4 leden van de grond af de kop er uit knijpen stok bij zetten, als dit toegepast is gewoon laten groei en. Advies omtrent de kweekwijze der uitgereikte planten. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 31