brek aan belangstelling dit jaar in alle stilte werd geliquideerd. Ringsteken voor paren met paard en kar in de Hofstraat. 's Middags was er ringsteken voor paren met paard en kar. Na afloop van het ringsteken werd door de Harmonie, gevolgd door een talrijke stoet een rondgang gemaakt. 's Avonds werd het vuur werk afgestoken. Wieringer Courant 13 september 1912 Regenbuien wisselden elkander af, waarbij me nigeen zich meewaardig het hoofd schudde. Zal Flo ra in duigen vallen? Nee, tegen de middag werd het droog en ondanks een zwaarbewolkte lucht en een slecht begaanbare weg togen vele voetgangers, een menigte fietsers en rijtuigen zich naar het Oosteinde van Wieringen. In Den Oever aangekomen was er al een rij Tilbury's [rijtuigjes] te zien, waarin de juffers, allen met een stok gewapend, vol verlangen wach ten op het tijdstip dat het ringsteken kon beginnen. En hoewel de handige bestuurder zo dicht mogelijk bij de ringen langsreed, gebeurden het dikwijls dat de dames de vizierkorrel niet goed op het oog had den en naast de ringen staken. Optocht met versierde wagens. Schager Courant 23 september 1913 De heer M.J. Bosker opende met een toepas selijke speech de tentoonstelling in de Kapel. Om 13:30 uur werd met de volksspelen een aanvang gemaakt. De wedloop met hindernissen eiste van de deelnemers veel vlugheid en kracht. Door een schutting kruipen, over een opstand klimmen, een reuzenzwaai maken en mastklimmen, leverden voor het talrijke publiek vaak aardige momenten op. Ook was er ringsteken op fietsen. De dames kampten tegen de heren. Om acht uur begon het vuurwerk. Na een paar mooie nummers geraakte een oude klamp stro in brand, dat wel een mooi gezicht opleverde, maar een lelijke streep door de rekening bracht. In de buurt stonden meerdere klampen graan en toen de brand geblust was, oor deelde de politie dat het niet raadzaam was om het vuurwerk voort te zetten op deze plaats. Schager Courant 24 september 1913 Kon het vuurwerk tijdens de Flora-feesten we gens onvoorziene omstandigheden niet doorgaan, zo werd het maandagavond op een ander terrein afgestoken. 't Weer was die avond prachtig, zodat de vuurpijlen, goudenregen, kanonnades, molen, paard, dansende clown en een schip prachtig wer den ontstoken. Schager Courant 31 augustus 1915 De bloemenvereniging Flora zal zondag 19 september haar jaarlijkse tentoonstelling houden, waaraan verbonden zal worden een harddraverij van paarden onder den man, en de avonds vuur werk. Schager Courant 16 mei 1916 Andere dorpen hebben een kermis, Den Oever heeft jaarlijks ook zijn feest. Het volksfeest uitgaan de van Bloemenvereniging Flora. De vereniging hield zaterdagavond 14 mei haar jaarvergadering in het lokaal van M. Tijsen. De bewoners nemen al len deel aan het feest, maar de besprekingen laten zij doorgaans over aan het bestuur. Wat wel vleiend is en getuigd aan vertrouwen, maar niet gewenst door het bestuur. Om hierin verandering te bren gen werden er planten verloot onder de opgeko men leden. Omtrent de festiviteiten, werd besloten een ringrijderij te paard te organiseren. Zo mogelijk zou er 's avonds weer vuurwerk worden afgesto ken. Mocht dit door de oorlogstoestand niet te verkrijgen zijn, dan moest het bestuur naar iets an- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 30