Tentoonstelling li «IR ip IIIIIH, Zeilwedstrijd op Zondag 4 Oct. 1908, - 29 - ^Oï/i l ij i ng Ten toons tell i ng W leri ngcn. Op Zaterdag 7 en Zondag den 8sten Sept. houdt de bloemenvereeniging „Flora" te den Oever hare 2e tentoonstelling in het achterlokaal van de kapel te den Oever. De muziekvereeniging „Harmonie" heeft opuit- noodiging van het bestuur van „Flora" welwillend haar gewaardeerde medewerking toegezegd, door des middags van 3 tot 5 uur aldaar een concert te geven. Tentoonstelling Flora 1907. In augustus 1907 zou de volgende tentoonstel ling plaats vinden met de hoop dat er meer deel nemers zouden zijn. Het werd niet augustus, maar september. Het aantal bezoekers was niet groot geweest. Van de 40 uitgedeelde potten waren er 27 ingezonden. In de krant van 5 september 1907: Ten toonstelling Wieringen. Op Zaterdag 7 en Zondag den 8sten houdt de bloemenvereeniging 'Flora' welwillend hare 2e tentoonstelling in het achterlokaal van de ka pel te Den Oever. De muziekvereeniniging 'Harmonie' heeft op uitnoodiging van het bestuur van 'Flora' wel willend haar gewaardeerde medewerking toegezegd, door des middags van 3 tot 5 uur aldaar een concert te geven. Op de eerste jaarvergadering in het lokaal van de heer M.Tijsen kwamen de volgende punten aan de orde: 1e jaarverslag, 2e kascontrole, 3e bestuurs verkiezing, 4e samenwerking of samenstelling der verenigingen 'Flora' en 'Floralia' Het aantal leden was opgeklommen van 9 naar 55, de kas werd goed bevonden, een nieuwe voorzitter werd gekozen en van samenwerking met de vereniging 'Floralia' werd afgezien, het zou ten nadele van 'Flora' werken. Zondag 26 september 1909 organiseerde de bloemenvereniging Flora haar jaarlijkse bloemen- feest, hieraan verbonden was een hardzeilwed strijd. Met belangstelling werd de strijd geanimeerd gevolgd. De schepen leverden vanaf de wal een aardig effect op, omdat er onder het volle tuig werd gezeild. Waaraan niet alleen de stoere vissers van Den Oe ver, maar ook de landkrab ben hun hart ophaalden. Aankondiging Floraprogramma 1908. Op 11 septem ber 1910 gewoon als men was, dat men bij bloe menvereniging iets goeds te zien a kreeg, togen velen naar Den Oever om de Florafees- tjaSifr ten mee te vieren. Slipl Dit jaar bestonden Zeilende Wieringer Aak. de feestelijkheden uit een harddrave rij. Des avonds stak men als slot een vuurwerk af, wat algemenen bijval verwierp. Wieringer Courant 26 januari 1912 Op vrijdag 17 januari hield Flora haar verga dering in het lokaal van M. Tijsen. Hierin werd medegedeeld dat de bloemententoonstelling in 1911 door ongeveer 800 personen was bezocht. Hoewel er een menigte volk op die dag aanwezig was, viel het aantal bezoekers aan het tentoonstel lingslokaal niet mee. Er waren zelfs leden van Flora die de tentoonstelling niet eens hadden gezien, zij schenen meer belangstelling te hebben in het bal dat in verschillende lokalen gegeven werd. Het bestuur stelde daarom voor, mocht er bij een vol gende tentoonstelling weer bal zijn, dan entree te heffen ten bate van de vereniging. Na enige discus sie werd dit voorstel echter verworpen, doch werd besloten dat 't bal een paar uur later zou begin nen. De kasteleins zou worden verzocht jaarlijks een zeker bedrag aan de vereniging af te dragen. En bij de grote toename van het aantal leden werd de inning van de contributie via rondzending en convocatiebiljetten te omvangrijk bevonden. In de vergadering werd besloten hiervoor een bode aan te stellen, die naast het innen van de contributie ook de planten zou uitreiken en behulpzaam zou zijn bij het in ontvangst nemen van de bloemen tij dens de tentoonstelling. Hiervoor werd benoemd de heer J. Wiegman, barbier te Den Oever, die de laagste inschrijver was en wel voor 5,99. Schager Courant 10 september 1912 Op zondag 8 september 1910 hield Flora haar 6e bloemententoonstelling. Als alle andere jaren mocht ook deze tentoonstelling er weer zijn. Veel bloemen in de mooi versierde Kapel, de bloemen zee toonde dat men aan het Oosteinde veel op heeft met de Floravereniging. In tegenstelling met de Floraliavereniging te Hippolytushoef, die uit ge- van de Vereeniging .FLORA" in de oude school te Den Oever. Opening des namiddags 1 uur. Entree 10 cent. ▼óór Den Oever, van Blaaerscb uiten en Aken, om KUNSTVOORWERPEN. Aanvang 1 uur. HET BESTUUR. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 29