De Club 1626-kermisclan wacht op de soep van moeder Lont. Achter v.l.n.r. Jan Ayal, Elbert Lont, Dita Sneekes, Cor Kooy, Gea Baijs, Bert Wiegman, Joke Rotgans, Jan Pieter Lont en Herman Rump. Midden: Martin Baijs, liggendAdriaan Willeboordse en Vooraan: John Numeijer, Co Kamst en mode). Eindredacteur Homme Lont verraste de lezers met re gelmaat met zijn humoristische verhalen in het Wierings onder zijn pseudoniem Hullest. Onder aanvoering van broer Jan Pieter werd de RIJP gedrukt en in el kaar gezet. Dit alles vond plaats in het 'epicentrum' van de club: de boerderij van hun ouders op de Hoogte van Westerklief. Daar in die gezellige Wieringer boer derij bleken Jaap 'van de hoogte' en zijn vrouw Johanna de ideale gastheer en -vrouw. Wat zal er daar wat vergaderd zijn, plan nen gemaakt, ideeën geuit en verworpen, gelachen, gemop perd, feestgevierd enz. enz. En wat konden Jaap en Johanna dan zichtbaar genieten van al het jongvolk dat bij hen over de vloer kwam. Hoewel de dansavonden in Concordia een groot publiek trokken en daardoor de meeste publiciteit kreeg, is de Club ook initiator geweest van activiteiten die een permanent karakter kre- gen. Goede voorbeelden daar van zijn onder meer de Nieuw- jaarsdeun en de sportquiz voor de Wieringer sportclubs; deze quiz wordt nog steeds jaarlijks georganiseerd, nu door buurt vereniging Noordervenne, Suc ces en Tonegido. Maar ook een malige activiteiten als die van de zogenaamde ééndagsbesturen, een hearing over gemeentepoli tiek, diverse cursussen, filmavon den enz. maakten dat de Club meer in huis had dan de succes volle dansavonden. Afscheid In augustus 1970 had ik de 'pensioengerechtigde' leeftijd van 26 jaar bereikt, reden om tij dens de jaarvergadering in okto ber afscheid als voorzitter te ne men. Tevens vertrokken Anja de Swart, Jitse Bosma en Jan Pieter Lont uit het bestuur. Jan Pieter zou nog vele jaren intensief bij de Club betrokken blijven. Een totaal nieuw bestuur trad aan, waaruit Peter Lont tot voorzit ter werd verkozen. Hij bedankte echter spoedig, waarna André Lont de voorzittershamer in han den kreeg. Een paar jaar later vertrok ik voor mijn werk naar het buitenland en verloor de Club wat uit het oog, om na eni ge omzwervingen in 1984 weer naar Wieringen terug te keren. Velen hebben na ons het esta fettestokje overgenomen en van Club1626 een begrip gemaakt, op Wieringen en wijde omstre ken. Ook nu, ruim 50 jaar na de oprichting spreekt wat toen ge presteerd is, nog altijd tot de ver beelding. Jonge mensen, in het voorportaal naar de volwassen heid, die met een aanstekelijke bevlogenheid een organisatie opbouwden die er mocht zijn: een leerschool voor het echte leven. Waar ontspanning, vor ming op sociaal, cultureel en maatschappelijk terrein hand in hand konden gaan. Waar velen de vaardigheden die in onze volwassen wereld gevraagd wor den, zich eigen maakten, waar vriendschappen het licht zagen en de ontmoetingen, het contact - 24 - W1ER1NGEN, Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 24