mm, IP recht op het bezoeken van een van de grootste Culturele Wieringer Erfgoederen: DE DEUN te ont zeggen! De trend was gezet; het wijsvingertje zei: zoiets mag niet meer gebeuren. De groei Concordia werd ons vaste clubhuis, soms we ken we uit naar een andere locatie, zoals de Mu seumboerderij in Den Oever (lezing Simon Vin kenoog, optreden Elly en Rikkert Zuidervelt). Jan Sneekes, uitbater van onze thuisbasis, bleek een prima gastheer met wie we altijd uitstekend konden samenwerken. De door Sneekes georgani seerde dansavonden werden altijd op de zondag avond gehouden, dus wij besloten naar de zater dagavond uit te wijken voor onze dansavonden. En waar Concordia in zee was gegaan met bureau Ben Essing, de bekende impresario uit West-Friesland, (met dansorkesten als Rita en de Golden Five en Rocking Four One), kozen wij voor een andere benadering. En nu komt Aris Renooy weer in beeld: hij werd onze manager die de groepen voor de zaterdagse dansavonden ging contracteren. Zijn werkwijze was even simpel als efficiënt. In zijn schuur stond de radio de ganse dag afgestemd op Radio Vero nica. Meende hij in een nummer van een tot dan vrij onbekende band een topnotering te herken nen, dus 'met stip' in de top-veertig zou belanden, dan sloeg Aris toe om zo de groep voor een redelijk bedrag binnen te halen. Zo maakten we kennis met bijvoorbeeld Left Side uit Volendam, Buffoons, Unit Gloria met Robert Long, Motions, George Cash, Sandy Coast, I Punti Cardinali. Brainbox trad in sa menwerking met onze zusterverenigingen DID uit de Wieringermeer en OJEE uit Schagen op in Con- cordia, maar de grootste klapper kwam uit een on verwachte hoek. Een avond met de Dutch Swing College Band trok zo'n 600 a 700 bezoekers, on gekend voor Concordia. Een probleem vormde de toenmalige zogenaamde vermakelijkheids-belas ting, die ongeveer een derde van de entreeprijs af snoepte en in de gemeentekas verdween, hetgeen door ons als zeer onrechtvaardig werd ervaren en ons van de hoognodige inkomsten beroofde. Al spoedig creëerden we een simpele oplossing; de rollen kaartjes van 4 of 5 gulden per stuk die we op het gemeentehuis moesten afhalen, werden ver vangen door kaartjes van 1 gulden; het verplichte programma (een eenvoudig stenciltje met wat ge gevens van de groep) kostte 4 gulden! Door al die prima bezochte avonden groeide het aantal leden als kool. Na een paar jaar zaten we naar mijn idee al gauw op zo'n 400 leden. Nu werden ook de jongelui van Oost-Wieringen massaal lid, na eerst toch wat de kat uit de boom te heb ben gekeken. De eerste be stuursleden uit Den Oever Vera van Eekelen en later Jitse Bos- ma waren hen al voorgegaan. CLUB 1626 op pad Hoewel we Concordia onze thuisbasis be schouwden, was de club ook dikwijls 'en route'. Zo werden de droppings in Gaasterland een ongekend succes en een bezoek aan de des tijds sensationele musical Hair in een grote tent in Amsterdam een hoogtepunt in 1970. Tijdens de heenreis met een bus van De Haan naar de hoofdstad maakte ik een onvergeeflijke blunder bij het voorstellen van buschauffeur August Engel via de microfoon. Ik presteerde het om hem 'per ongeluk' de heer Engelenhaar te noemen iets wat gezien zijn kale schedel geheel bezijden de waar heid was. Ook zeer geslaagd was het bezoek aan kunstijsbaan Thialf in Heerenveen, al meende de auteur van het verslag van die dag in clubblad de 'RIJP' dat het kwalijk was dat bij diverse clubleden 'de rondjes aan de bar het gla(n)srijk wonnen van hun rondjes op de baan'. Ook over ons clubblad is een boek te schrijven. Welk een creativiteit werd er aan de dag gelegd bij het uitbrengen van de maandelijkse uitgave. Voordat er bij de latere exemplaren professionele omslagen met reclame werden gebruikt, werden de voorpagina's getekend door kunstzinnige le den, zoals Piet Lont, Theo Klaver, Hans Engel en Otto Klink, die tevens een autorubriek in het blad verzorgde. Andere vaste medewerkers waren o.a. Anja de Swart Nettie Wiegman, Marga Holtjer (typewerk), André Kok en Ko Kamst (samenstel ling), André Lont, Nelly Kok (resp. interviews en BEWIJS VAN LIDMAATSCHAP :n L - Lidmaatschapskaart: ontwerp van Koos Hidden. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 23