- 22 - Weekend Texel, april 1967. Clubleden vergezelden het pasgetrouwde echt paar Tiny en Dick Schermerhorn-Snooy tot hun verrassing naar de boerderij in De Waal. Van boven naar beneden:: v.l.n.r. Otto Ottens, Janneke Prins, Vera van Eekelen, Ben Krikke, Frauwina Krikke, Homme Lont, Tinus Pol, Meintje Krikke, Martin Baijs en Ep Pol. PJG op de sportieve toer, avondvierdaagse 1967. V.r.n.l. Sita Barelds, Lenie Willeboordse, Ria Moermond, Ankie de Krijger, Gerda Keppel, Klaziena Ottens, Jessie Clappers, Otto Ottens en Gerdien Osinga. aantal clubleden zich datzelfde weekend naar Texel te spoeden om een kopje koffie bij het prille bruidspaar te drinken. Dat mag je nog eens echt uitzwaaien noe men! Gelukkig was er wel een kampeerboerderij geboekt voor de overnachtingen. CON ANIMO wordt CLUB 1626 De clubnaam bij de oprich ting, Con Animo, werd tijdens de jaarvergadering van november 1967 gewijzigd in CLUB 1626. Een naam die beter aangaf dat onze club een jongerenvereni ging betrof met leden tussen de ruwweg16 en 26 jaar. Tijdens deze vergadering gebeurde iets opmerkelijks. Door het bestuur was besloten na een aanloop periode van anderhalf jaar de aansluiting bij de provinciale PJG te beëindigen. Aris Renooy wilde het toch nog een jaar proberen; wellicht zou de PJG haar beleid, onder meer hoge afdracht, wij zigen. De vergadering ging ak koord met Aris' voorstel en dus bleef de club in de provinciale organisatie. We deden mee aan kring- en provinciale activiteiten en uitwisselingen met collega verenigingen. Veel is me daar niet van bijgebleven. Van Ger- dien vernam ik dat we ooit in Schagen een cabaretwedstrijd met een van haar teksten won nen. Sorry, Gerdien, er staat me weinig van bij Een jaar later verlieten we als nog de PJG en werden we Open Jeugdwerk Club 1626. Die eer ste anderhalf jaar schommelde het aantal leden rond de 60 die de activiteiten redelijk tot goed bezochten. Activiteiten die nog bescheiden in opzet moesten zijn, aangezien het financieel nog geen vetpot was. Een puz- zeltocht door Hippo, een volks dansavond, filmavond, een voor lichtingsavond verzorgd door de NVSH, een fotowedstrijd en enkele dansavonden met regi onale bandjes, spectaculair was het nog allemaal niet. Na een jaar werd het weer hoog tijd voor een schuurfuif, ditmaal in de schuur van de familie Bijvoet; tijdens de zeer gezellige avond vielen enkele rake klappen, het geen bij de plaatselijke overheid bekend werd. Gevolg: een uitno diging om met een bestuursde- legatie op het gemeentehuis te komen praten. Geen probleem natuurlijk, maar bij het zien van het tijdstip van samenkomst schrokken we wel behoorlijk: op kermismaandag om 14.00 uur, dus tijdens het hoogtepunt van de deun in Hotel de Haan. Hoe durfden ze, die ambtenaren daar aan de Mekkenstuinweg, ons het Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 22