JONGERENVERENIGING WIERINGEN GROOT SCHUURFEEST die in de Wieringermeer. Tiny Snooy die lid was van voornoemde afdeling, was van mening dat een dergelijke vereniging ook op Wieringen levens vatbaar was. Ze zocht contact met 'dikke' mees ter De Jong die ook verslaggever van de Wie- ringer Courant was. Een wervend artikel moest de jongeren van Wieringen enthousiast maken voor de oprichting van een jongerenvereniging. Tiny betoogde hierin dat er voor de jeugd in onze gemeente bar weinig te doen was, naast het uitgaan en sport- of muziekbeoefening. De oprichting Op vrijdag 13 mei 1966 was het dan zover dat de oprichtingsvergadering in Concordia werd gehou den. Er kwam een voorlopig bestuur met Tiny als coördinatrice en verder onder anderen Gerdien Os- inga, Ria Cornelissen, Loltje Holtrop, Ria Lont, Ben Krikke, Hans Herder, Klaas Dekker en Henk Rebel, die later tot voorzitter zou worden aangewezen. Een gemêleerd gezelschap, niet slechts uit agrari sche hoek, zoals bij de andere afdelingen van de PJG vrijwel altijd het geval was. Daarbij komt dat Wieringen een diverse religieuze bevolking kent, hetgeen ook in de eerste besturen tot uitdrukking kwam. De bestuursleden van het eerste uur hadden een doopsgezinde, hervormde, gereformeerde, ka tholieke en niet-gelovige achtergrond. Duidelijk was vanaf het eerste moment: de nieuwe jonge renvereniging zou een algemeen karakter hebben en zeker niet exclusief agrarisch. Toch was de eerste activiteit, nauwelijks een maand later, op 11juni, in een boerderij...een zeer geslaagd schuurfeest, met muziek van de Wieringer formatie de Flintstones in de schuur van de familie Snooy aan de Gemeen- elandsweg. Zo'n 120 a 150 jongeren waren aanwezig waar van de club er ongeveer 60 leden als lid kon in schrijven. Het zou mijn eerste kennismaking zijn met Wieringer jongeren, want op 1 februari 1966 was ik, 21jaar oud, begonnen aan mijn eerste baan: onderwijzer aan de Openbare Lagere School aan de Elft. Hoofd der school was destijds Henk Corne- lissen, die kort daarvoor meester Kuiper was opge volgd. Niet lang daarna kwam Tiny na een tip van Ben Krikke bij mij met het verzoek in het voorlopige bestuur plaats te nemen. Mijn "ja" bleek uiteindelijk als consequentie te hebben dat ik vier jaar bij de club actief zou zijn. Spoedig maakte ik kennis met medebestuursleden die zonder meer gerekend mogen worden tot de clubiconen van het eerste uur, onder wie Gerdien Osinga, Ria Lont, de broers Jan Pieter en Homme Lont en Aris Renooy. De voorbereiding van stampie rauw met spekjes ter ere van het 1 jarig bestaan van PJG-Wieringen. V.l.n.r. Hom- me Lont, Marga Holtjer, Ria Lont en Jan Buma. Hoewel Aris aan de Klieverweg woonde, voelde hij zich veel meer Wieringer dan Peen. In januari 1967 was het dan zover: de eerste echte jaarver gadering koos het eerste officiële bestuur met Henk Rebel, leerkracht aan de CNS in Den Oever, als voorzitter. Ria Lont was de secretaresse, Gerdien penningmeesteres en bestuursleden: Tiny, Vera van Eekelen, Janneke Prins, Ben Krikke, Jan Pieter, Aris en Jan Buma. Echter, enige maanden later, in april moest Henk noodgedwongen de voorzitters hamer neerleggen in verband met een benoeming elders. En hoe ik ook tegensputterde,(uiteindelijk was ik zeer recente import), mij werd vriendelijk ver zocht de hamer over te nemen. Eind april trouwde Tiny met Dick Schermerhorn. Daags na hun bruiloft vertrokken ze naar De Waal. Reden voor een flink ZATERDAG 11 JUNI A.S. IN BOERDERIJ ,,'T CENTRUM" Gemeenelandsweg 16, Hippo Aanvang half acht Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 21