Bezoek Prins Hendrik aan Wieringen in 1911 door Henk Braad In ons archief bevindt zich een ingelijste oorkonde ter na gedachtenis aan het bezoek van Prins Hendrik aan Wieringen op 1 juni 1911. Het is een schitteren de ingekleurde oorkonde die het verdient wat nader te worden bestudeerd. De oorkonde is ondertekend door het gemeentebestuur van Wieringen, bestaande uit de burgemeester A. Peereboom, de wethouders V. Heijblok en H.A.J. van der Speck Obreen, de raads leden P.S. Kuut, PJ. Koorn, J. Her mans en N.J. Poel en de secreta ris W.J. Bruul. Koninklijk bezoek betekent altijd dat al maanden van te vo ren overleg plaatsvindt tussen Ereboog ingang toenmalige Miengtstraat te Den Oever. overheidsinstanties en in dit ge val de te bezoeken gemeente Wieringen. Werkelijk tot in detail worden allerlei zaken geregeld en op papier gezet. De bewoners van het eiland werden geïnformeerd en tevens opgeroepen een bijdrage te leveren aan deze voor Wieringen zo heugelijke dag. De Wieringers lieten zich dit geen twee keer zeggen en met man en macht werd er al vroegtij dig begonnen met het oprichten van erepoorten en andere versieringen. Prins een aanschouwelijke voorstelling van het vis- sersbedrijf alhier. Te 3 uur arriveerde Zijne Koninklijke Hoogheid voor de wal met een drietal torpedoboten en werd met zijn gevolg in de haven van De Haukes ontvan gen door de Burgemeester, de heer A. Peereboom, welke hem als volgt toesprak: Koninklijke Hoogheid! In de Schager Courant verscheen een paar da gen na het bezoek van de Prinsgemaal een mooi artikel hoe het hoge bezoek in die tijd op Wierin gen verliep en hoe dit Koninklijke bezoek door de bevolking werd ervaren: Met heel veel belangstelling werd dit bezoek hier tegemoet gezien. Vele rappe handen stelden zich bereidwillig beschikbaar om den Prins een waar dige ontvangst te bereiden en werden er een drietal erebogen opgericht. Eén aan De Haukes, mooi met vlaggen, groen en bloemen versierd terwijl die te Hip- polytushoef een grotere omvang had en op vier pila ren rustte, ook mooi versierd met groen en vlaggen en toepasselijke opschriften, en last not least één te Den Oever welke was samengesteld uit balen zeegras, versierd met visnetten en groen. Deze ereboog gaf de Een groot voorrecht en een buitengewone eer is 't mij, U, Koninklijke Hoogheid, namens al onze ingezetenen, een recht hartelijk welkom te mogen toeroepen bij Uwe aankomst in onze Gemeente. Toen onlangs Uw hoog- vererend bezoek werd aangekondigd was een ieder onzer op getogen van vreugde over de grote eer, wel ke ons zou te beurt val len en werden dan ook terstond alle krachten ingespannen om Uwe Aankomst op Wieringen. Koninklijke Hoogheid Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 18