Een eikenhouten kistje tijd en in het dagelijks leven een zuinige West-Friese boer: "Wat zit er in die bestelwagen?", va der antwoordde: "Kippenhokken die heb ik gekocht." De volgende vraag was: "Wat moet je daar toch mee?", vader antwoordde: "Van een paar maak ik een hok voor mijn pony en de overige verkoop ik." De vraag die volgde was waar hij op hoopte: "Wat moet je er voor hebben?" "Ze zul len 100 gulden moeten kosten", was het antwoord, "maar als jij interesse hebt mag je ze voor 50 hebben." Dus werden er drie hokken uitgeladen en onder het over en weer bedanken voor de koffie en de goedkope hokken werd er afscheid genomen. Terug achter het stuur zei va der tegen Jaap: "We gaan nog even langs Opmeer waar een collega van me woont", waar het ritueel zich herhaalde. Zo had den de kippen een ander kaal geschraapt en kaal gevreten, maar vader had er mooi aan ver diend. Goed gemutst en enkele hon derden guldens rijker werd vro lijk de thuisreis aanvaard, waarna de overige hokken tot ponyhok werden getransformeerd. In 1980 is vader met pensioen gegaan. Daarna heeft hij zich met verve voor ouderen inge zet. Zo was hij actief als bezorger voor tafeltje-dekje, de koersbal competities, de ANBO en het organiseren van de ouderen- reisjes. Allemaal zaken waar hij zich met het maken van soms ellenlange gesprekken met zijn dorpsbewoners vermaakte. In december 1985 verhuisden onze ouders naar de Wilhelmina- laan. Op 24 november 1987 moes ten wij, na een langdurig ziek bed, veel te vroeg afscheid ne men van een levenslustige vader met een diepgewortelde liefde voor Wieringen. Een fantastisch fijne vader. Niek Wiegman 30-1-1917124-11-1987. door Henk Broer Vorig jaar, in het kader van de renovatie, is een aantal voor werpen afkomstig uit het in terieur van de Hippolytuskerk overgedaan aan de Historische Vereniging. Daartoe behoorde een eikenhouten kistje dat stond te verstoffen in de oude consistoriekamer van de kerk. Het bestuur van onze vereni ging heeft met aandacht on derzocht of er nog houtworm- resten aanwezig waren. Dat bleek gelukkig niet het geval te zijn. Het kistje stond nog niet zo heel lang in de kerk, sinds Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 13