Scheltus. Broer Dirk en Kees over leefden de scheepsramp niet. Twee maanden later, 10 januari 1960, werd het lichaam van Dirk, drie kilometer ten zuidwesten van Andijk, door een IJsselmeer- visser gevonden. Dirk Wiegman 11-1-1911110-1-1960. Een dag daarvoor overleed moeder Jansje Wiegman-De Vries. De uitvaart van moeder en zoon vond gelijktijdig plaats. Beiden liggen begraven op het kerkhof in Westerland. Een nieuwe weg Begin jaren 60 werd de win kel, omdat de gezondheid van moeder te wensen over liet, ver kocht en trad vader als magazijn bediende in dienst bij His Wilms. Toen zoon Bert, die in die tijd een kampwinkel in Julianadorp had, hulp nodig had, stapte hij opnieuw in zijn oude vak. Omdat het seizoenswerk was, moest er in de winter iets anders worden gezocht. Dit werd gevonden in de import van yoghurttoetjes uit Duitsland (die bestonden toen nog niet op zo'n uitgebreide schaal). Na enkele jaren kreeg Bert een supermarkt in Zaandam waar vader ook veel werd inge zet. De kampwinkel werd toen door Siem voortgezet, die geen enkele winkelervaring had. Va der was uiteraard ook daar van de partij. Prijzenswaardig was, dat als er een vertegenwoordi ger op vader afstapte in de ver onderstelling dat hij de eigenaar was, hij zichzelf wegcijferde en op Siem wijzend zei: "Daar is de baas." Zo leerde je de begin- nersfouten maken. Deze fouten werden je nooit en publiek aan gewreven maar na sluitingstijd werd het je wel duidelijk ge maakt. Nadien kwam hij als verte genwoordiger in dienst bij Kees (Sterovita) Lont. Toen Lont zijn bedrijf verkocht aan de NCM, hield vader zich bezig met het reilen en zeilen van het magazijn. waarna het ingrijpend werd ver bouwd. Het huis is nu in eigen dom van Ina en haar man Jaap. Handeltjes Ook bij de NCM was wel eens wat extra's te halen. Toen in het magazijn alle tl verlichting ver nieuwd moest worden, nam va der de oude lampen mee naar huis. Er werd een advertentie in de Wieringer Courant geplaatst waarin de buizen voor één gul den werden aangeboden en ver kocht. Mooi een paar honderd gulden. Op een verjaardag bij de fa milie Schoenmaker, dochter Ina was inmiddels getrouwd met Jaap Schoenmaker, kwam hij in gesprek met de oom van Jaap. Deze had kippen ge houden. Van de kippen zei vader altijd 'ze skroabbe je kaal en vreten je arm', maar in dit geval luisterde hij met veel interesse. Tij dens dit gesprek raakte hij, naarmate het gesprek vorderde, steeds meer ge- interesseerd. Het bleek na melijk dat de oom van Jaap met pensioen was gegaan en nog tien flinke kippen hokken had waar hij vanaf wilde. Na een geanimeerd gesprek kreeg hij het aan bod om de hokken gratis af te halen. Dus werd het busje van de NCM gechar terd, Jaap gemobiliseerd en vrolijk gestemd hebben ze bij de oom van Jaap de hokken ingeladen. Veertig jaar getrouwd; achter het ouderlijk huis aan de Westerlanderweg 92. In 1973 kocht hij het ouder lijk huis van zijn broer Cees, die het nog altijd in zijn bezit had, Op de terugweg stelde hij voor even langs Rootjes, de schoonvader van Siem, in Oude Niedorp te gaan. Terwijl moeder Rootjes koffie zette vroeg vader Rootjes nieuwsgierig als al- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 2 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 12