Jaarverslag Archiefcommissie Jaarverslag redactiecommissie door Tiny van Teulingen-Molenaar Ons archief was gehuisvest in de glazenzaal van het zorgcomplex Parkzicht te Hippolytushoef. In december van dit jaar sloot het bestuur een overeenkomst met woningbouwvereniging Beter Wonen. We verhuisden naar de ruimte boven de bibliotheek aan de andere kant van het gebouw. Een ruimte die geheel tot onze beschikking staat. De verhuizing werd verzorgd door Kaan Transport en Verhuizingen. En met man en macht werd door onze eigen vrijwilligers gewerkt om alles in goede banen te leiden en een plekje te geven. Het archief is met de lift toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Het archief herbergt veel historisch fotomate riaal, krantenartikelen, kerkarchieven, land - en zeekaarten. U kunt vanuit ons archief de digitale kranten inzien van het Regionaal Archief Alkmaar. Het archief was het afgelopen jaar elke eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maan den januari t/m april en september t/m november geopend voor bezoekers. De openingsdata kunt u vinden op de website van onze vereniging, in Op de Hoogte, op het Wieringer Nieuws en op de me dedelingenborden in Woonzorgcomplex Parkzicht. Heeft u vragen, dan is het ook mogelijk om buiten de openingstijden een afspraak met een van de commissieleden te maken. Dit jaar mochten we ons verheugen op een toename van het aantal bezoekers in het archief, verscheidene personen die informatie zochten in de digitale kranten van het Regionaal Alkmaars Archief en ook bereikten ons vele digitale vragen via de website. Op onze website www.historisch- wieringen.nl kunt u in de beeldbank en de objec ten vele foto's en materialen van Wieringen inzien die ons archief herbergt, maar niet alles staat op de website. Dit jaar ontvingen we weer vele schenkingen, on der andere een schilderij van de Aak WR73, een schenking van Jurjen Halfweeg, en vier kasten van Astrid en Dirk Keijzer. Het nieuwe onderkomen van het archief boven de bibliotheek in Parkzicht. Aan de wand het schilderij van de Aak WR73, geschonken door Jurjen Halfweeg. (Foto Jan Wessels) Het archief herbergt 23 kasten met archiefma teriaal, zodat we voorlopig voldoende ruimte heb ben om het nieuw geschonken materiaal overzich telijk te kunnen opbergen. De archiefcommissie bestaat uit: Tiny van Teu lingen-Molenaar, Gea Wiegman-Bais, Jaap en Nel Fijnheer-Rotgans, Ineke de Lange, Peter de Greef, Nel Slootweg-van der Made en sinds november is Willem Bais onze nieuwe archiefmedewerker. In 2016 bestond de redactiecommissie uit Corrie Hagedoorn-Rasch, Ina Schoenmaker-Wiegman, Bob Gorter, Ton Bakker, Henk Broer, Tiny Hoogschagen-Metselaar, Theo Klaver, Piet Luijt, Maartje Mulder-Bais, Tiny van Teulingen-Molenaar en Nel Vriezema-Omis. Per 1 januari is Henk Broer officieel toegetreden tot de redactiecommissie. Tijdens de redactieverga dering van 24 oktober gaf Piet Luijt te kennen dat hij een punt zet achter zijn redactiewerk, het schrijven werd hem te veel. Zeven jaar heeft Piet zich met veel verve ingezet voor ons blad. Er zijn vier edities van Op de Hoogte uitgegeven door de vereniging. Gemiddeld werden er 925 exem plaren gedrukt per uitgave. Een niet gering aantal. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 8