Jaarvergadering Historische Vereniging Wieringen op 31 Maart 2016 Jaarverslag Historische Vereniging Wieringen 31 Maart 2016 De vergadering werd bezocht door 86 personen en vond plaats in de Hippolytuskerk aan het Kerk plein te Hippolytushoef. Voorafgaand aan de verga dering werd Andries de Wit herdacht, hij overleed in september 2015. Andries heeft jaren vele werk zaamheden verricht voor de vereniging, zoals com- puterwerk, werkzaamheden voor het archief en de beeldbank. Ook heeft hij geholpen met het digitali seren van foto's. De kascontrole van het jaar 2014/2015 is goed bevonden door Lies Jacobs, Jan Mulder en Hans Jager. Laatstgenoemde is aftredend en niet herkies baar. Nico de Ridder is bereid om de volgende kas controle, samen met Lies Jacobs en Joke Hijlkema, uit te voeren. De contributie voor 2016 is hetzelfde gebleven als in 2015: 17,50. De excursie is op 22 mei en gaat dit jaar naar Lei den. De organisatie is in handen van Marjan Tijsen- Rasch en Bertha Rorije-Oedzes. Het Wieringer Woordenboek was een groot suc ces, binnen een paar weken waren de boeken uit verkocht. Een herdruk is overwogen, maar is voorlo pig op de lange baan geschoven. De kosten zijn erg hoog. De commissie genealogie wordt, onder leiding van Jaap Lont, weer opgestart in het najaar. Voordat de bestuursverkiezing begon, kwam Trien van de Gest binnen met de Kei, een onder scheiding die bestemt was voor Gerard Numeijer. Hij was aftredend en herkiesbaar. Gerard is twaalf jaar voorzitter, en is vanwege zijn prestaties binnen de vereniging erelid geworden. Trien had een leuk verhaal op rijm gemaakt voor Gerard, waar iedereen zichtbaar van genoot. Menno Smit is aftredend en niet herkiesbaar. Menno heeft zich de afgelopen 25 jaar zeer verdien stelijk gemaakt voor de vereniging. Zo heeft hij de taak van penningmeester vervuld, deel uitgemaakt van diverse commissies en was mede samensteller van diverse boeken. Ina Schoenmaker-Wiegman is bereid gevonden om de taak van Menno over te ne men. Ina zit ook in de redactiecommissie van Op de Hoogte. We heten haar van harte welkom. Na de pauze werd er een film vertoond uit 1952, die tot stand is gekomen door de toen opgerichte Sportraad Wieringen. In die tijd waren er veel vereni gingen op Wieringen. Zij kwamen allemaal voorbij op de film, zoals muziekvereniging Harmonie, de gymvereniging, de voetbalvereniging, de brand weer, OKK, de EHBO en nog verschillende andere verenigingen. Ook alle Wieringer scholen waren ge filmd, menig bekende Wieringer kwam voorbij. Het waren vooral de ouderen in de zaal die veel beken den zagen op de film. Het bestuur bestond het afgelopen jaar uit: Gerard Numeijer Henk Beets Wilma Keppel-Willeboordse Loet van Zoonen Corrie Hagedoorn-Rasch Siem Doorn Gea Wiegman-Baijs Jan Wessels Ina Schoenmaker-Wiegman Voorzitter Penningmeester Secretaris Vicevoorzitter, commissie graven, coördinator rondzending Op de Hoogte Vicesecretaris, redactie Op de Hoogte 2e Penningmeester Archiefcommissie Ledenadministratie Redactie Op de Hoogte - 6 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 6