29e jaargang nummer 1 2017 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: 17,50 per jaar Het is triest om dit voorwoord te beginnen met het stilstaan bij het overlijden van ons erelid Tan Lont op 21 januari jongstleden. Tan was vanaf het eerste uur betrokken bij de oprichting van de Historische Vereniging Wieringen en nam in eerste instantie de taak van het voorzitterschap op haar schouders. Tan was een gedreven persoonlijkheid, zij heeft zich altijd enorm ingezet voor de vereniging. In de commissie genealogie heeft ze aan veel stambomen meegewerkt. Ik was altijd onder de indruk als zij tijdens onze stamboomweekenden, bij zo'n enorm op papier uitgewerkte stamboom, aan iedere belangstellende haarfijn uitleg kon geven. Ook haar bijdragen aan de door ons uitgebrachte boeken Verdwenen boerderijen van Wieringen, het fotoboek Kieken op Wieringen 1920 1950 en Winkels op Wieringen deel 1 en deel 2 zijn van groot belang geweest. Verder in dit nummer vindt u een in memoriam over Tan. Vanaf deze plaats wil ik nogmaals de familie veel sterkte toewensen met dit verlies. Ik wil ook nog even terugblikken op het afgelopen jaar, waarin we op 18 december in de Nicolaaskerk te Westerland een mooie middag hebben beleefd. In het propvolle kerkje hebben we genoten van de muziek van het trio Wie Heb 't, bestaande uit John Numeijer, Jan Rotgans en zang van Nel van Beekum. Het verhaal Kerstfeest van Scrooge, dat werd verteld door Simon de Haan, en de muziek liepen prachtig in elkaar over. Iedereen is er van overtuigd dat dit voor herhaling vatbaar is. Grote dank wil ik nog uitspreken aan slagerij Piet Ottens voor de ruimhartige sponsoring van de erwtensoep en het roggebrood met spek. Inmiddels is de verhuizing van ons archief in het Parkzicht ook voltooid. Het ziet er geweldig uit! Al met al was het nog wel een hele klus, maar het resultaat is fantastisch. Als u het archief wilt bezoeken, moet u bij de ingang van Parkzicht linksaf de gang in, aan het einde van de gang links en vervolgens de trap op, of u kunt de lift nemen. U komt dan op de bovenverdieping van de bibliotheek waar wij ons nieuwe onderkomen hebben. Als we dan weer vooruitkijken, komt de jaarvergadering op 30 maart aanstaande er ook weer aan. Deze zal worden gehouden in het Vikingschip in Den Oever. We zijn heel blij dat Piet Kraan samen met zoon Pieter weer films uit het verleden zal vertonen. Zo zullen er onder andere oude beelden van de kermis, van het uitdelen van tulen bij bakkerij Oden en van de Hippofeesten te zien zijn en een verrassingsfilm. Ik hoop velen van u dan weer te mogen verwelkomen. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer - 3 Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 bobgorter@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Een Bristol Beaufighter Op 18 februari 1943 maakte een Britse Beaufighter een mislukte noodlanding op het Amstelmeer. De 23 jarige vlieger Charles Kenneth Wood kwam hierbij om het leven.

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 3