Nog een negatief punt: Kees hield van jonge tjes. Toen hij geopereerd was aan een 'horrelvoet' en tijdelijk aan z'n kamer gekluisterd was, pro beerde hij jongetjes naar binnen te lokken, waar mijnheer Hofstede natuurlijk een stokje voor stak. Toen Kees ook met jongetjes naar het Kooibos aan de Julianalaan ging, en die aan hun ouders vertel den wat Kees deed, of wilde doen, werd de politie ingeschakeld. Omdat hij in Noorderlicht woonde, en daar prima werd begeleid, bleef het bij een ern stige vermaning (en een medische ingreep?). Maar voor de rest: allemaal positieve verhalen. Over z'n 'werkhuizen' bijvoorbeeld. Te veel om op te noemen zijn de families waar hij ramen lapte ("die bovenraampjes doe ik niet want daar kijkt toch niemand door"), fietsen poetste, koper poets te, in de tuin werkte, en dat alles voor een zakcentje en ook nog een verzoekplatenprogramma in Noor derlicht. Kees was erg lenig en dat liet hij graag zien. Gymnastische toeren op de fiets, zich zover voorover buigen dat hij tussen z'n benen door ach teruit kon kijken, met z'n handen tussen de knieën op de grond steunen, opdrukken en lopen, etc., etc. Hij vertoonde z'n kunsten graag, onder andere voor de uloschool in Hippo- noord, waar hij natuur lijk de volle aandacht van de leerlingen had, zodat de leraren al gauw de gordijnen dichttrokken. Hij was sportief, liep altijd de avondvierdaagse. En hij was erg godsdienstig, ging elke zondag naar de Ankerkerk in Hippolytushoef. Veel geloofsgenoten ontfermden zich over Kees. Ze nodigden hem uit om bij hen 'te gast' te komen, zoals vaak bij Kees en Toos (De Vries-Tijsen), waar ze dan 's middags spel letjes speelden, zoals hun dochter me vertelde. En niet alleen daar, maar ook ging hij vaak naar Sloot- dorp, naar de familie Feenstra (later bakker in Mid- denmeer). Meestal waren de jongens Feenstra aan het voetballen als Kees op de fiets aankwam. Hij gooide dan z'n fiets aan de kant, ging in het gras zitten en legde eerst z'n rechterbeen in zijn nek! Zo had hij meteen al weer aller aandacht. Het contact met de familie Feenstra duurde tot en met zijn ziek teperiode. Veel mensen die contact hadden met Kees heb ik gesproken, teveel om op te noemen. Het geeft wel aan, dat hij een grote kennissenkring had en dat men hem graag mocht. Ook met Jan Wiggers was hij goed bevriend. Ze fietsten vaak sa men naar het ouderlijk huis van Jan, in Breezand, en zorgden dat ze er net voor de maaltijd waren, zodat ze mee konden eten. Kees keek altijd in de pannen 'wat de pot schafte'. Een ziekte maakte een eind aan z'n leven, toen hij nog maar 63 jaar was. De uitvaartdienst in de Ankerkerk, onder leiding van dominee Procée, was grotendeels door Kees vastgesteld. Hij werd op het kerkhof van Zandburen begraven. Vrienden zorg den voor een mooie grafsteen, die helaas reeds is verwijderd. Dank aan mevrouw Hofstede ("Komt U om in formatie?"); Janna Bakker-Keijzer; Menno Smit; Ma rian Foekema-Hoogeveen (foto's en advertenties); en velen anderen. Loof de Here, mijn ziel, en al wat in mij is, zijn heilige naam; Loof de Here, mijn ziel, en vergeet niet een van zijn weldaden; die al uw ongerechtigheden vergeeft, die al uw krankheden geneest, die uw leven verlost van de groeve, die u kroont met goedertierenheid en barmhartigheid. Ps. 103 De Heer heeft tot Zich genomen zijn moe gestreden kind CORNELIS EVERT KEIJZER (Kees) op de leeftijd van 63 jaar. R. Dijkstra T.C. de Vries-Tijsen 1777 BA Hippolytushoef, 13 mei 1989 Verzorgingstehuis „Noorderlicht", Parklaan 41 Kees ligt opgebaard in „Noorderlicht". Donderdag 18 mei wordt in de Ankerkerk te Hip polytushoef een rouwdienst gehouden, aanvang 14.00 uur. De begrafenis vindt daarna plaats op de begraafplaats Zandburen. Gelegenheid tot afscheid nemen in de Ankerkerk voor aanvang van de rouwdienst. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen dienen deze aan kondiging als zodanig te beschouwen. Geloofd zij God met diepst ontzag. Vertrouwende op zijn Heer en Heiland ging na een moedig gedragen lijden van ons heen onze mede bewoner en medewerkende CORNELIS EVERT KEIJZER (Kees) Zijn opgeruimde karakter en zijn sympathieke be nadering zullen lang in onze herinnering voort leven. Bestuur, directie, bewoners en medewerkenden verzorgingstehuis „Noorderlicht" Hippolytushoef, 13 mei 1989 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 29