Dorpsfiguren deel 5. Cornelis Evert Keijzer (1926-1989) door Gerard Hille Hij is daar aan het eind van z'n leven, hij was toen al ziek, nog op bezoek geweest, begeleid door mevrouw T.de Vries-Tijsen. Korte tijd heeft Kees nog bij een gezin op Wieringen gewoond, maar toen de vrouw des huizes vertrok moest er nieuwe woonruimte worden gezocht en zo kwam hij te recht in Noorderlicht, het (toen) bejaardenhuis aan de Parklaan te Hippolytushoef. Natuurlijk was hij veel te jong, 18 a 19 jaar, om daar te mogen wonen, maar nood breekt wet, en het directiepaar de heer en mevrouw Hofstede ontfermde zich over hem. Een zolderkamertje, waar eerder Jan Wiggers had gewoond, werd voor hem gereedgemaakt. Kees zijn manchetknopen. Hij ging altijd netjes gekleed. De start van het leven van Cornelis Evert, roep naam Kees, was niet zeer voorspoedig. Hij was de zoon van een ongehuwde moeder, Anna Keijzer, en over het ongehuwd moederschap werd in die tijd schande gesproken. Kees is 'bij de nonnetjes' in een r.-k. ziekenhuis geboren. Omdat het sternaar van zijn moeder overeenkomt met het geboorte jaar van Kees vermoed ik, dat zij tijdens of kort na zijn geboorte is overleden. Ook al omdat Kees werd opgenomen in een weeshuis. Waar dat was en hoe lang hij daar heeft gewoond, heeft niemand mij kunnen vertellen. Wel dat hij vanuit het weeshuis werd geplaatst in een kindertehuis, de Martha Stichting in Alphen aan de Rijn. Kees en mevrouw T. de Vries-Tijsen tijdens hun bezoek aan het kindertehuis de Maria Stichting in Alphen aan de Rijn. men dezelfde punten naar voren: hij was vriendelijk, altijd netjes gekleed (hij was heel trots op zijn witte colbert, waarin hij ook werd begraven), werklustig, heel le nig, grappenmaker, godsdienstig. Kortom: iedereen vertelde positief over hem. Geen negatieve punten dus? Jawel, maar die vroe gen niet de meeste aandacht. Bijvoorbeeld het verhaal van Kees Bakker, voormalig kok in Noor derlicht, die dagelijks met hem te maken had. Hij noemde hem "een gouwe vent", maar ook "Kees was Kees", met andere woorden: je moest weten hoe je met hem om moest gaan, want als hij kwaad werd was het niet best, dan kon hij zo maar met een groot mes achter iemand aanzitten in de keu ken! Of theedoeken staan te verscheuren. Direc teur Hofstede moest hem dan weer tot kalmte ma nen en om het goed te maken zei Kees dan: "Ik zal Uw auto wassen". Kees op jonge leeftijd. Later kreeg hij zijn eigen kamer, tot aan zijn dood in 1989 heeft Kees daar ge woond. Uit die periode komen dus ook de meeste verha len over hem. Ik heb meer dere mensen gesproken uit de leefwereld van Kees en bij iedereen kwa- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 28