- :fjjjsÊÈEÈÊÊ&iOu? M Pen van c'eze sterdam terug te aanvaarden, terwijl Wieringen zo dichtbij is en tegelijkertijd zo veraf. Niet te berei ken, dat is nu niet meer voor te stellen. Achteraan tweede van links verpleegster Gerritje de Beurs. naar Amsterdam en er ontstaat een vriendschap, die leidt tot een huwelijk. Joh is op 7 september 1920 met Gerritje de Beurs getrouwd, op Wieringen. Gerritje de Beurs is geboren op 16 november 1898 in Zyfflich, Duits land. Joh is dus in België geboren en Gerritje in Duitsland, dat gebeurt omdat hun vaders voor hun beroep tijdelijk in het buitenland werken, de een in België als evangelist en de ander als kaasmaker in Duitsland. Joh en Gerritje gaan in Amsterdam wo nen. Uit dit huwelijk is op 2 maart 1926 in Amster dam een dochter geboren: Gerrie Maria Johanna Stavenga. Het is Gerritje meerdere ma len overkomen dat ze van Am sterdam naar Wieringen wil reizen om daar bij haar familie te gaan loge ren dat ze in Van Ewijcksluis strandt, omdat de postboot naar Wieringen door weersom standigheden niet kan varen. Er ziï dan niets De Betsy Anna op de rotsen bij an ers op om Prawn Point in Zuidwest Engeland. de reis naar Am- Gerritje blijft alleen achter met haar dochter Gerrie en vertrekt begin december 1929 naar Schiedam. Daar huurt ze een huis dicht in de buurt van de familie Stavenga. Want ook Mink en zijn vrouw Corrie wonen dan inmiddels in Schiedam. In augustus 1930 komen ze weer terug naar Wierin gen. Ze gaan dan bij de moeder van Gerritje aan de Als Joh en Gerritje ergens op een terrasje een kop koffie en een glas bier bestellen, wordt de koffie steevast voor Gerritje neergezet. Zodra de serveer ster is verdwenen ruilen ze de koffie en het bier om. Gerritje en haar broer Jaap hebben in hun jeugd een keer de kippen dronken gevoerd met boeren jongens (rozijnen op brandewijn). Jaren later lagen ze nog dubbel van het lachen als ze eraan dachten hoe de kippen in het rond waggelden. Joh maakt ook een schipbreuk mee, zijn schip de Betsy Anna strandt bij Prawn Point in Zuidwest Engeland op 12 augustus 1926. Er zijn geen slachtoffers. Wel moet het schip als verloren worden beschouwd. Het is in 1892 gebouwd door W. Dobson en Co, te New castle. Eigenaar is AshingtonCoalCo. te Newcastle. In 1905 wordt het schip eigendom van rederij WH t r' Berghuys, tot het JmHHr in 1926 strandt, "jg Daarna vaart Joh op andere sche- rederij. Joh is al I ziek als zijn schip Bi weer moet uit- i hEu varen. Omdat ze I geen reservema- I chinist kunnen I vinden gaat hij toch mee. Dat wordt hem fataal. nu is overleden op 4 juni 1929 in een ziekenhuis te Amsterdam aan Harmen Stavenga met kleindoch- de gevolgen van ter Gerrie. longontsteking. Eerst is hij op het kerkhof bij de grote kerk in Hippolytushoef begra ven, maar nadat er een stuk van dat kerkhof moest worden afgegraven is hij op de begraafplaats op Zandburen herbegraven. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 23