Links Gerrie Stavenga rechts Coby Stavenga. Theresia Schaap, geboren op 18 augustus 1930 te Schiedam. Zij zijn getrouwd op 21 maart 1956 te Berechid in Marokko. Harmen Mink Stavenga is op 9 maart 2015 overleden te Temeluca, Californië. Mink Harmen is getrouwd met Lisa Aileen Ham reus, geboren op 14 juni 1956 te The Dalles, (Ore gon, USA). Zij hebben een zoon: 1. Mink Harmen Stavenga, geboren op 1 febru ari 1957 te Casablanca te Marokko. Mink en Lisa zijn getrouwd op 15 oktober 1989 te San Diego (Californië, USA). Zij hebben een zoon: 1. Austin Harmen Mink Stavenga, geboren op 20 juli 1 996 te San Diego. II Johan Namle Anne Stavenga (Joh),geboren op 1 juni 1893 te Roeselare in België. Hij wordt op 6 au gustus 1913 ingeschreven in de gemeente Rotter dam en op 18 juni 1914 daar weer uitgeschreven als inwoner, hij is dan geslaagd voor zijn examen als bankwerker en komt weer op Wieringen wonen. In 1919 schrijft hij in dit gedicht een ode aan Wie- ringen, dat ook in de Wieringer Courant verschijnt. Herinneringen, Zeg, ga jij verdwijnen, jij plekje van rust, Word jij één geheel met de Hollandsche kust? Verdwijnen je sjaantjes, je dijk in het Zuid? Is 't dan met je postboot en wintervlet uit? Den Oever een zeeplaats, een trein door je land? De Zuiddijk verdwenen, de Noorddijk je strand? Verbonden met Mokum per sneltrein, een wip? En effen naar Alkmaar een stap. Voor de kip? Ik zal je vast missen, je dorpen zoo stil! Hoor ik dan bij jou óók dat stoomfluit gegil? Word jij dan modern, je dorp nog een stad Met asphalt, waar NU een grindweg of pad? Verdwijnen je wallen om 't eiland (voor 't veel)? Hoef ik dan niet meer met Jo Bais overzee? Haalt Bruul mij dan niet met zijn auto meer af? Belt 'n trem mij dan wakker, als ik 's avonds vroeg maf? Op hoeken van straten 'n agent met een band? En tweemaal per dag een zesbladige krant? Paleizen van winkels, theaters bij 't bos? En laat je dan voorgoed de vreedzaamheid los? O 'k hou van je dorp, van de Normert, van Stroe, En nooit werd 'k 't gezicht op je kooien ooit moe. 'k Genoot vaak in stilte je zeldzame rust, Ook ging 'k weleen svisschen heel dicht bij de kust. Je eigene krant is een vriend in mijn huis Zij spreekt mij van kalmte in 't grootsteedsch gedruis. Zij meld mij al 't nieuws van families die 'k ken De prijs van de ei'ren van 'n Leghorn hen De prijs van de boter, het doel van een lijst. En of 't aantal baby's in Frankrijk al rijst. Of Bais méér gaat varen, Turkije was koest, En wat is JE middel voor likdoorns of hoest. Zij zegt mij wie er op 't huwelijkspad gaat, Zij wijst mij den man die zijn waren afslaat(?) Wie fietsen herstelt, grammophoons heeft te koop, 'n Vrachtauto hoeft, gauw een zoon houdt ten doop. Ik weet ook direct bij 't ontvangen van 't blad, Dat iemand met 'n auto in 'n weggreppel zat. Wat de Eerste weer geeft in z'n film bij de Haan, En of er nog kansen op 'n ZOMER bestaan. Wanneer er gepreekt wordt, in 't dorp of op Stroe, De prijs van een kip, van een aak of een koe. Dat alles vind 'k in de Wieringer krant, Geboden wordt 't nieuws door een schitterende hand. O, Wieringer land, steeds herinner 'k me jou, Al was je soms stoffig, verlegen de kou. Zoolang nog de zee al je boorden bespoelt, Zoolang ben IK 't vast, die een bonk voor je voelt. De reis naar je toe is een reis van belang, Die trem als een sneltrein, DIE maakt iemand bang. Maar hulde zij Jaap met zijn auto-gerij, Al waait 't nu een storm, je zit fijn in de lij. En mócht iemand snappen, mijn voornaam, mijn van, Houdt stiekem uw mond en zwijg als je kan. Genoeg, dat 'k u ken, ja de meesten zelfs goed, Al vloeit door mijn ad'ren geen drup Wieringer bloed. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 21