gewoond. Erg indrukwekkend, vooral de manier waarop de jeugd hierbij wordt betrokken en de enorme opkomst. Elk jaar zijn er ook weer nabestaanden van op Wieringen begraven geallieerde vliegers aanwe zig. Verschillende leden van onze vereniging zijn actief betrokken bij diverse aspecten van deze herden king. Gezicht In 2015 startte het project 'De gezichten van Margraten' Doel van dit project was de Amerikaanse oor logsslachtoffers letterlijk een gezicht te geven door een foto bij het gedenkkruis te plaatsen. Onderstaat een voorbeeld van de website. Ik heb de gegevens van Ivan R. Moon aangeleverd aan het project en later op hun verzoek ook alle Duitse documenten opgestuurd. Het resultaat is te zien op de website http://www.fieldsofhonor-data- base.com/index.php/american-war-cemetery-margraten-m/47227-moon-ivan-r. In tweede instantie heb ik het project ook nog een link gestuurd naar een indrukwekkend artikel in The New York Times over de 'thuiskomst' van Frank Gallion, 'five decades later, a Fighter Pilot Final http://www.nytimes.com/1996/05/28/us/five-decades-later-a-fighter-pilot-s-final-flight-ends.html Bord op Vatrop Het eerste artikel over de vergeten vlieger van Vatrop eindigde met de volgende tekst: "In mijn beleving zou hier ook een informatie-/herdenkingsbord over de West Palm Beach boy Ivan R. Moon op zijn plaats zijn. Zolang dat er nog niet is zal de lezer van dit artikel waarschijnlijk vaak aan hem denken bij het passeren van de vliegtuigmotoren in de berm". Het herdenkingsbord is er nog niet. Het lijkt mij een goed streven om op 3 november 2018, 75 jaar na deze crash, een mooie gedenkplaat op Vatrop te onthullen. Indrukwekkend oorlogsmuseum en onvergetelijke vlucht in een B-17 Het Bomber Command Museum van Canada In het voorjaar van 2015 was ik samen met mijn wederhelft Ina op familiebezoek in Alberta, Canada. Onze jongste dochter Petra woont met haar gezin in Penhold, een kleine plaats in de buurt van Red Deer. Bij Penhold was in de Tweede Wereldoorlog een trainingsvliegveld van de RCAF. Tja, dan ga je toch weer ver der zoeken en blijkt dat op enkele uren rijden in Nanton (ten zuiden van Calgary) het Bomber Command Museum van Ca nada is gevestigd. Het kleine, maar erg mooi ingericht museum beschikt over een volledig gerestaureerde Lancaster bommenwerper. Buiten het hoofdge bouw staat een indrukwekkende her- denkingswand met de 10.000 namen van gesneuvelde Canadese vliegers van Bomber Command Museum of Canada ffi v'nsant Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 17