De verhalen achter de oude vliegtuigmotoren op Vatrop deel 4 door Jan Wessels De vlieger in de haven van de Haukes Op 18 februari 1943 om 23.30 uur, probeert een Britse Beaufighter een noodlanding te maken op het Amstelmeer. Het toestel is afkomstig van de basis Coltishall in Norfolk en heeft twee bemannings leden van het 68e RAF Squadron Coastal Command aan boord. De Beaufighter Mk V1F, V8325 heeft een actie ondernomen bij Vlieland en is vermoedelijk boven Texel getroffen door Flak. Sqadronleader Winward springt boven de Waddenzee uit het toestel. Flying officer navigator Wood blijft aan boord. De noodlanding mislukt, het toestel stort neer in het Amstelmeer en Wood overleeft de crash niet. Zijn stoffelijk overschot spoelt op 22 februari 1943 aan in de haven van de Haukes. Verlustmeldung In de loop van mijn onderzoek kwam ik tot de ontdekking dat er op Wieringen weinig bekend is over dit voorval. De Verlustmeldung is (net als bij Ivan Moon) afkomstig uit het archief van de heer Piet Riteco uit Den Helder. De informatie is afkomstig uit het boek 'Opgegraven verleden' Op 23 februari wordt Charles Kenneth Wood, 23 jaar oud, met mi litaire eer begraven te Huisduinen, grafnummer 165a. Na de oorlog wordt hij herbegraven te Bergen op Zoom, graf 32.C5. Squadronleader William Dudley Winward wordt door een Duitse patrouille gewond uit zee gered en overgebracht naar het Luftwaffelazaret in Amsterdam. Na zijn herstel wordt hij vervolgens als krijgsgevangene (POW) afgevoerd naar Stalag Luft III. (y - 15 - Jxïerïnc[èn W eli rm a rli t-G ra lier offi y.i er V erlustmeldune H. A. V. H. Truppenteil C.K.1? Wood Fnmilien- Dienstgrad unbekannt Geburtstag unbekannt Geburtsort unbekannfc Todestag unbekunn'b Todesort übei? Se® Erkennungsmarke Nr. 130 147 Anschrift der Angehörigen Tirrhttlmrvwh Ehrenfriedhof Huiaduinen Begrabnisort Hordhollaad Jen Heldsr Gemeinde usw. Ehrenfriedhof Huisduinen Gemeindefriedhof, Ehrenfriedhof, Feldgrab Einzelgrab 165 3» Umgebettet am Bant Tlmbettiinfi'snrotokoll Nr Verm-erke über den Gefallenen: V ér m er ke über die Grab statte: Am 22*2.43 um 12 Uhr im Haf en De Houkos Am 23* 2.45 auf dem Ehrefriedhof Hordholland aneesohwemmtHuisduinen beifcesetzt. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 15