Kerstmiddag in de Nicolaaskerk Wieringer Scheurkalender 2018 Evenementenkalender Historische Vereniging Wieringen 2017 door Bob Gorter Zondag 18 december jongstleden was het druk in de kerk van Westerland. De Historische Vereniging Wierin- gen organiseerde er een kerstmiddag. Het mooi versierde kerkje stroomde al snel vol. De ontvangst was met koffie of thee en een snee kerstbrood. Voorzitter Gerard Nu- meijer heette iedereen welkom. Simon de Haan vertelde het aloude kerstverhaal van Charles Dickens uit 1843, A Christmas Carol oftewel Het kerstfeest van Scrooge. In het verhaal komt de oude vrekkige Scrooge na een aan tal ingrijpende gebeurtenissen en waarnemingen geheel tot inkeer en wordt een ander mens. Simon werd bij het vertellen begeleid door het trio Wie Heb 't, met op de pi ano John Numeijer, Jan Rotgans bas en accordeon en Nel Beekman, zang. Tijdens de breekpunten in het verhaal zong Nel een passend repertoir, waaronder enkele kerst liederen. In de pauze kreeg iedereen een glaasje Gluhwein aangeboden, waarbij ieder op zijn plaats mocht blijven zitten. Daarna vervolgde Simon zijn verhaal. Hij deed dit heel beeldend en de aandacht van het publiek verslapte geen moment. Na afloop bedankte Gerard de uitvoeren den, zij kregen een kerstkrans en bloemen. Ook de vrijwil ligers en de sponsors werden bedankt en niet te vergeten de organisatoren Corrie Hagedoorn-Rasch en Ina Schoen maker-Wiegman. Vervolgens kregen alle bezoekers in het naastgelegen dorpshuis een kom erwtensoep met spek. Het pad naar het dorpshuis werd verlicht door vuurkor- ven. Het was een geslaagde en sfeervolle middag. Het trio Wie Heb 't en verhalenverteller Simon de Haan. Op de achtergrond de Nicolaaskerk. (Foto Jan Wessels) Dit jaar geeft de Historische Vereniging Wieringen een Scheurkalender uit voor 2018. Het kalenderblok bevat ruim 180 pagina's met Wieringer spreuken en verhaaltjes, geïllustreerd met passende tekeningen en foto's. Tijdens de Flora&Visserijdagen in Den Oever, van 25 tot en met 29 augustus, zal de Wieringer scheurkalender worden gepresenteerd in de Floratent aan de Laan Bloys van Treslong, waar een stand staat van de vereniging. 25 maart dialectenmiddag in Huizen. Nadere informatie vindt u op de website van HVW. 30 maart jaarvergadering in het Vikingschip in Den Oever. 20 mei (zaterdag) excursie naar Friesland: Woudagemaal en stoeterij het Swarte Paert. 25 t/m 29 augustus Flora&Visserijdagen. Presentatie en verkoop Wieringer scheurkalender. November najaarslezing. December kerstfeest in de Nicolaaskerk in Westerland. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 1 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 10