Van de redactie Kerstmiddag in de Nicolaaskerk Vanaf volgend jaar ontbreekt de naam van Piet Luijt in de colofon. Tijdens de laatste redactiever gadering van dit jaar heeft Piet laten weten dat hij stopt als redactielid, het schrijven wordt hem te veel. Toch is hij nog niet van het toneel verdwenen. Volgend jaar zult u zijn naam nog een aantal keren aantreffen in Op de Hoogte, op de plank liggen nog verschillende verhalen die hij heeft geschreven. Hippolytushoef van 1913 tot 1921. Deel twee van het artikel kunt u lezen in de volgende uitgave van ons blad, dat verschijnt begin maart 2017. Als u ook een verhaal wilt schrijven in Op de Hoogte, dan kunt u contact opnemen met de redac tie. Het telefoonnummer en mailadres vindt u in de colofon voor in het blad. Piet, we zullen je missen. Bedankt voor je inzet! Ook een woord van dank aan de gastschrijvers die het afgelopen jaar een bijdrage hebben geleverd aan de inhoud van Op de Höógte. Een van de gast schrijvers is Dineke Halfweeg. In dit nummer kunt u het eerste deel lezen van haar artikel 'Harmen Minks Stavenga met zijn gezin'. Harmen Minks Stavenga was predikant in het kerkje aan de Koningstraat in De redactie wenst u veel leesplezier in deze laatste uitgave van het jaar. Vriendelijke groet, Ina Schoenmaker- Wiegman De redactie van Op de Hoogte WENST U PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG 2017! Zondag 18 december organiseert de Historische vereniging Wieringen een kerstmiddag in de Nico laaskerk te Westerland. De middag staat in het teken van een kerstvertelling en muziek. Simon de Haan vertelt het verhaal 'Het kerstfeest van Scrooge', ge schreven door Charles Dickens. Het verhaal wordt muzikaal begeleid door het trio Wie Heb 't, met op piano John Numeijer, op bas en accordeon Jan Rot gans en met zang van Nel van Beekum. Vanaf 15.00 uur is de kerk open. De aanvang van het programma is 15.30 uur, de afloop is rond 17.30 uur. Voor aanvang is er koffie met kerststol. Het programma wordt onderbroken door een pauze, waarin een glaasje glühwein wordt geserveerd. Na afloop worden de bezoekers in het dorphuis getrak teerd op erwtensoep en roggebrood met spek uit de keuken van slagerij Piet Ottens. Leden betalen €7.50 niet leden €10.00 inclusief de genoemde consumpties. Kaarten kunt u bestellen bij Corrie Hagedoorn- Rasch corriethuis@planet.nl tel: 06 15669037 -2- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28-jaargang nr 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 4