Aanvullingen en verbeteringen Reacties van lezers Op de Hoogte 2016-3- blz. 13 Geachte redactie, Hierbij reageer ik op het arti kel in uw jongste blad (nr.3 van 2016) over de drinkwatervoor ziening op Wieringen, in het bijzonder op de toelichting bij de foto van de Helderse water toren. Wat is het geval? De waterto ren van Den Helder wordt (nog steeds) niet bewoond! Mevrouw Hoogschagen heeft wel gelijk in die zin dat al heel lang wordt gesproken over een woonfunctie. Al geruime tijd geleden is de watertoren aanzienlijk verbouwd en opge knapt, dat wil zeggen de oude betonlaag is er afgehaald en het oorspronkelijke metselwerk is weer tevoorschijn gekomen. Ook inwendig is het een en an der zodanig aangepast dat er in het (bovenste deel van) het gebouw gewoond kan worden. Maar het werk is nog niet af. Wat is het geval: de gemeen te Den Helder, eigenaar van het gebouw, en de beoogde koper/erfpachter zijn in con flict geraakt over details van het werk en dus over de vraag voor wiens rekening die zijn. De zaak is, zoals dat heet, onder de rechter. Maar dat is al heel lang het geval, meer dan 10 jaar! Het is te gek voor woorden. Uit een niet zo lang geleden verschenen bericht in de Hel derse Courant heb ik begrepen dat de rechter geconcludeerd heeft dat het nu lang genoeg geduurd heeft en dat hij bin nenkort een uitspraak zal doen. En al die tijd wordt er dus nog steeds niet gewoond in de watertoren. Uit hetzelfde persbericht begreep ik dat de beoogde bewoner nog steeds interesse heeft in dat gebouw. Ook hij heeft geïnvesteerd. Nadere informatie bij de ge meente Den Helder. Groet, Jan van Herwijnen Secretaris van de Helderse His torische vereniging. Op de Hoogte 2016-2- blz. 21 Beste redactie, Met wat vertraging las ik de Op de Hoogte van juni van dit jaar. Bij het artikel over accor deonvereniging The Red Coats staat een foto van het orkest met de vraag om namen van de muzikanten. Misschien heeft u al namen ontvangen, maar ik kan u helpen aan de naam van het jongetje dat in het midden vooraan staat. Dat is mijn neef Jannis Datthijn, geboren in au gustus 1933 te Den Oever en enkele jaren terug overleden. Zijn moeder, Annie Duijnker (mijn tante), had destijds een café in Den Oever en het ver haal gaat dat de kleine Jannis dan op de toog werd gehe sen om muziek te maken. En dat kon hij goed en is het zijn hele leven blijven doen, zowel kleine optredens in een trio als in familieverband. Dat gaf veel gezelligheid, want Jannis kwam nooit zonder zijn accordeon op bezoek! Overigens is het ge zinnetje later ingetrokken bij mijn opa en oma Duijnker om de drogisterij van opa en oma in de Koningstraat (naast het postkantoor) voort te zetten. Hartelijke groeten, Marga Duijnker Op de Hoogte 2016-3- blz.8 Johan Wiebrecht belde Dineke Halfweeg om te bedanken voor het verhaal van Bob Gorter over zijn familie in Op de Hoogte. Hij is er blij mee en vooral het feit dat er nu veel van vroeger tevoor schijn is gekomen, is belangrijk voor hem. -30- Historische Vereniging Wieringen "Opde Hoogte" 285 jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 32