November Benoemd tot groepscommandant. Opperwachtmeester T. Tas is benoemd tot groepscommandant van de Rijkspolitie te Anna Paulowna. De heer Tas zal na zeventien jaar Wie- ringen gaan verlaten. Zijn benoeming houdt een bevordering tot adjudant in. V.l.n.r. Tom ten Brinke, Nel ten Brinke-Korstanje, De Heer Korstanje en Ben ten Brinke. Nieuwe zaak verrees op plaats van oude winkel. Burgemeester CJ. Schellinger kon 18 novem ber officieel de nieuwe zaak van de heer T. ten Brinke aan de Koningstraat openen. Het oude woon- winkel huis, gebouwd in het begin van deze eeuw, werd helemaal gesloopt. Waarvoor een modern pand in de plaats kwam, met erbo ven een woning. Al op jonge leeftijd handelde Tom in ijzer waren. Vader B. ten Brinke werkte in de wegen bouw. Samen met zijn vier oudere broer Jan ging de dertien jarige Tom met vader mee naar het werk, daar verkochten zij hun handel. Zater dags gingen ze de Wieringermeer in, en ventten beide broers langs de keten en eerste huizen. Na zijn huwelijk ging Jan ten Brinke helemaal in de wegenbouw. Na het huwelijk met zijn Zeeuwse vrouw Nel Korstanje bleef Tom in de zaak. Waar hij zelf de meeste tijd doorbrengt in de werk plaats. Jaap Kaleveld in het zilver. Op 30 november zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. Kaleveld bij de Naco te Den Oe ver als conducteur in dienst trad. Toen De Heer Kaleveld moest kiezen tussen chauffeur of mon teur heeft hij voor het laatste gekozen. Hij werd in 1948 leerling monteur, inmiddels is hij opge klommen tot eerste automonteur. December Nieuw bedrijfspand Martin Cremers officieel ge opend. Doordat de bedrijfsruimte aan de Nieuwstraat te klein werd, kwam het plan om een nieuw pand te bouwen. 16 December kon het nieuwe bedrijf, gevestigd aan de L.C. Kolfsingel in het nieuwe gedeelte van Hippolytushoef, officieel worden geopend. Op dit bedrijf kan de zeventwintig jarige Martin Cremers trots zijn. Achter de ra men in de voorpui is een grote showroom, waar plaats is voor zeven personenauto's. De receptie doet stads aan, achter de balie zit een charmante dame. De Heer Cremers is ook aangesteld als agent van reisbureau De Magneet. Wie een va kantiereis wil ondernemen, kan die bij de recep tie boeken. Als Daf dealer doet de heer Cremers niet alleen in personenauto's, maar ook in weg- reuzen tot dertien ton zandwagens toe. Boven een gedeelte van het bedrijf werd een woonhuis gebouwd. Oude munten. De heer L.Tromp, een bewoner van Kapel- lehof heeft in de loop der jaren veel mun ten in de Wieringer grond gevonden. De oudste zilveren munt dateert van 1699. Ook de heer K.N. Kat uit Westerland heeft in de tuin van zijn ouderlijk huis aan de Westerlan- derweg enkele koperen munten gevonden, de oudste met het opschrift Hollandia 1751. Ook vond De Heer Kat op de Quarantaine, de 'Kwalletien' maakte de volksmond er later van, een paar muntstukken van de Verenigde Oost- Indische Compagnie. Dat daar op de westpunt van Wieringen munten van de Indië vaarders gevonden werden is niet zo verwonderlijk. Im mers gingen daar jarenlang, ter voorkoming van epidemische ziekten, de zeeschepen in quaran taine. Wieringen in 1966 Het aantal inwoners van de gemeente Wierin gen steeg in 1966. Van 6878 op 1 januari tot 6995 op 31 december. -29- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28" jaargang nr 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 31