V.l.n.r. de heren D. Doves, J. Klos, K. Schat, J. Luikens, 6 v.d. Molen, J. Bosma, J. Schat. Brandweer Hippo won goud. Voor het brandweercorps van Hippolytushoef was 17 september een bijzondere dag. Het corps was na de provinciale en gewestelijke wedstrij den doorgedrongen naar de wedstrijden om het landelijk kampioenschap. Hippolytushoef legde beslag op een gouden medaille. Een groot suc ces omdat men om deze eervolle plaats te berei ken tweehonderdvijftig corpsen moesten wor den gepasseerd. Oktober Asahi 'San vierde feest. De judovereniging Asahi 'San vierde 1 oktober het eerste lustrum. Een 40-tal jeugdleden werd 's middags onthaald op een filmprogramma. In zijn openingswoord op de feestavond herin nerde voorzitter IJtsma aan het moeilijke begin. De heren A. de Wit, G. Tienstra en N. de Krijger wisten een aantal jongeren warm te maken voor deze sport. De technische leiding is thans in de handen van Jb. Engel, H. Kikkert en Maarten Smit. Oprichting jeugdorkest 'Harmonie'. De Koninklijke Muziekvereniging 'Harmo nie heeft het initiatief genomen om in samen werking met de Stichting Leerlingenopleiding voor Harmonie en Fanfarekorpsen' te komen tot oprichting van een jeugdorkest. 'Harmonie' stelt hiervoor de instrumenten beschikbaar. Aan deze oproep hebben twintig jongens en meisjes gehoor gegeven, voor deze jongeren is het een unieke gelegenheid om een instrument te leren bespelen. Afbraak. Na de kapel van Den Oever zullen nu ook het gasthuis en het pakhuis onder slopers handen vallen. Met de afbraak van deze oude gebouwen is inmiddels begonnen. Ama teurfotografen zullen zich moeten haasten om dit zeer karakteristieke hoekje van Den Oever voor het nageslacht vast te bewaren. Zij hebben nu nog de gelegenheid om het roem loos einde van een brok geschiedenis van ons voormalig eiland vast te leggen. -28- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 285 jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 30