Augustus Nieuwe winkel van S. Smit. Op 25 augustus werd de nieuwe winkel van S. Smitgeopend.Hetzoontjevandefamilie Smit gaf burgemeester CJ. Schellinger de sleutel van de voordeur. De burgemeester noemde de nieuwe winkel een sieraad voorde Beltstraat. De felicitatie van het gemeentebestuur ligt voor de deur, aldus de burgemeester, doelend op het door gemeen tewerken aangelegde trottoir voor de winkel. Het werk in de winkel zal op de schouders van Mevrouw Smit neerkomen. Zij heeft vier jaar er varing in de winkel van C. Doorn in Den Oever. Voorheen miste installatiebedrijf Smit een show room, waarin de veel plaatsvragende sanitaire artikelen, fornuizen, wasmachines en andere huishoudelijke apparaten konden worden ge toond. Aannemer Wigbout maakte van de helft van de dubbele woning een winkel met daarach ter een kantoor. Het lag voor de hand om in de gecreëerde ruimte nu ook kleinere huishoude lijke artikelen te verkopen. September Feestelijke ontvangst Henri Dunant. 's Avonds op 6 september zal het hospitaal schip J. Henri Dunant aanmeren in Den Oever. Aan boord weet men al dat in Den Oever heer lijke gebakken vis op het menu staat. De kok houdt daar dan rekening mee. Op Wieringen is men druk bezig om de ontvangst zo goed moge lijk te maken. Overberg heeft met zijn kinderen voor iedere gast een cadeautje gemaakt evenals de padvinders, 's Avonds zal de drumband van Den Oever spelen. Joost Bakker brengt ontspan ning op de boot met accordeonmuziek. Café houder Dirk Lont zal de vis bakken. De eerste Farnedeep-garnalen. Op 5 september vond in de visafslag een his torische plechtigheid plaats. De jonge schippers Gert Lont van de WR6 en Th. De Jong van de WR71 waren de haven binnen gelopen na een experimentele vistocht op rode steurgarnalen onder de Engelse kust. Dit experiment wordt ge stimuleerd door de Nederlandse regering in het streven naar het zoeken van nieuwe visgronden, nieuwe producten en het proberen van nieuwe vistechnieken. Het experiment wordt op termijn voortgezet. Brand door hooibroei. Brandweer voorkwam erger. Op 15 september 's morgens half acht be merkte de heer S. Snooij aan de Gemeenelands- weg dat het hooi in zijn boerderij in brand stond. Een trekker, transporteur, landbouwwagen en een hoeveelheid meel werden eerst in veiligheid gebracht. Toen begon men met twee trekkers het hooi naar buiten te brengen. Vijfentwintig ton hooi is op het land verbrand. Twintig ton aardappelen zijn door bluswater, roet en brand lucht waarschijnlijk ongeschikt geworden voor consumptie. De oorzaak van de brand is vermoe delijk hooibroei. Bevestiging en intrede ds.Verbeek. Op 18 september heeft ds. A.C. Verbeek haar intrede gedaan als predikante der doopsgezinde gemeente Wieringen. Ds. Verbeek was als plaats vervangend predikante in Deventer werkzaam. Aanvankelijk was zij werkzaam als maatschappe lijk werkster. Op latere leeftijd iszij theologie gaan studeren. Ds.Verbeek heeft ook de bevoegdheid het ambt van predikant in de Hervormde kerk te bedienen. Ruim een jaar na het vertrek van ds. van Straten heeft deze gemeente weer een voor ganger. Na afloop van de dienst sprak als eerste de heer A.Wiegman namens de kerkenraad der plaatselijke Doopsgezinde Gemeente ds.Verbeek toe. Hij zegde alle hulp van kerkenraad en leden toe om de taak van de voorgangster te volbren gen. Vervolgens waren er verschillende sprekers. Mevr. Bakker-Kuut wenste namens de plaatse lijke Doopsgezinde Zusterkring een prettige sa menwerking met ds. Verbeek. Deze beantwoor de alle sprekers met een persoonlijk woord. -27- Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 28s jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 29