Q Juli Het nieuwe bedrijfspand in Wieringerwerf. Groothandel C. Lont naar Wieringerwerf. De heer C. Lont gaat zijn bedrijf verplaatsen van Hippolytushoef naar het industrieterrein in Wieringerwef. In het verleden kocht De heer Lont een woonhuis met bijbehorende loods aan de KLieftstraat van aannemer van der Meulen. Het grossierbedrijf breidde zich snel uit. Thans is de bijbehorende grond volgebouwd. De po gingen om op het industrieterrein in Hippoly tushoef een nieuw, aanzienlijk groter bedrijf te bouwen, strandde op de voorwaarden die het gemeentebestuur aan de grondverkoop ver bond. In Wieringerwerf kreeg de heer Lont wel alle medewerking. Houtbewerkingindustrie Van Hees. Nieuw bedrijf in Hippolytushoef. De bouw van de fabriekshal N.V. Houtbe werkingindustrie Van Hees aan de Belterlaan vordert gestaag. De nieuwe vestiging in Hippo lytushoef zal voorlopig nog een filiaal blijven. Wat het werk betreft ligt het bedrijf tussen een timmerfabriek en meubelmakerij in. De stroom van houtbewerkers die elk jaar de technische school te Wieringerwerf verlaten, werkte sti mulerend op de plannen om in Hippolytushoef een neven bedrijf te stichten. De aangekochte grond biedt ruimte om eventueel de gehele productie naar Wieringen over te brengen. Het echtpaar Nieuwbuurt voor hun winkel aan het Kerk plein. Sigarenwinkel van D. Nieuwbuurt gaat dicht. Op 25 juli gaat de winkeldeur van de heer Nieuwbuurt dicht. Veertig jaar geleden kocht hij het pand aan het Kerkplein met een kleine win kel, waarin Nelie Maars een tabakshandel dreef. Voor de heer Nieuwbuurt was de handel niets nieuws. Eerder ging hij met een koffer met ta bakswaren de boer op. In 1924 werd hij postbe- steller op Wieringen. De schaarse vrije tijd werd opgevuld met de handel. Bij dit alles stond zijn jonge vrouw, Neeltje Oden, hem trouw terzijde. Eigenlijk was zij het hart van de zaak, zo vertelde de heer Nieuwbuurt. Daarom was de vaart uit de zaak verdwenen toen zij december 1964 plot seling overleed. Zo gaat met het sluiten van de winkel van de heer Nieuwbuurt weer een stukje oud Wieringen verdwijnen. Jacob Smit overhandigt de sleutel aan burgemeester Schellingen -26- Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 28* jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 28