PIEREN STEKEN? Wie wil er voor VRIJDAG bij ons FAM. DE LANGE, Zwinstraat 42, Den Oever, Mei IJsclub Hippo in gevaar! De ijsclub'Hippo',dietien jaar lang zijn nut heeft bewezen doorgedurendeijsperiodesjong en oud in de gelegenheid te stellen om van de schaats sport te genieten, wordt in zijn bestaan bedreigt. Wil de ijsclub in de toekomst blijven bestaan, dan is de vereniging genoodzaakt het land waar op de ijsbaan is gelegen te kopen. Deze aankoop is alleen mogelijk indien de geldelijke steun van de gehele Wieringer bevolking wordt verkregen. Gedacht is om deze steun in de vorm van rente loze aandelen te verkrijgen. Nieuwe exploitant. De heer J. Schuil uit Middenmeerwordt de nieu- weexploitantvanHoteldeHaanteHippolytushoef. De heer Schuil is twaalf jaar werkzaam geweest bij hotel Smit te Middenmeer. Wierbalgstraat bewoond. Alle woningen in de Wierbalgstraat zijn opge leverd. De bewoners zijn druk bezig met schoon maken, zodat eind mei de straat bewoond zal zijn. Mies Bouwman opende hengelsportcentrum Op 21 mei heeft Mies Bouwman in Ooster- land de officiële opening verricht van het eer ste hengelsportcentrum voor gehandicapten in Nederland. Het hengelsportcentrum is een initi atief van de jubilerende Bond van Nederlandse Oorlogsslachtoffers. Dankzij de medewerking van burgemeester Schellinger en wethouder A. de Vries kregen de initiatiefnemers de beschik king over grond op het kampeerterrein Rohama bij restaurant De Zingende Wielen. Op het kam peerterrein is een directiekeet en een grote le gertent geplaatst. De directiekeet biedt ruimte aan twintig invalide hengelaars en is het start punt voor een visdag op de Wadden. Bij de Ko ninklijke Marine in Den Oever heeft het centrum drie boten liggen. Ook bestaat de mogelijkheid voor invaliden om met hun gezin een vakantie door te brengen in Oosterland. De invalide per soon kan overnachten in de legertent, zijn gezin op hetzelfde terrein in een meegebrachte tent. Plattelands Jongeren Gemeenschap Wieringen van start met tweeënvijftig leden. Het is al weer enkele jaren geleden dat de Plattelands Jongeren Gemeenschap (P.J.G.) Wie- ringen ter ziele ging. Blijkbaar hadden niet alle jonge Wieringers hier vrede mee. Daarom werd er een bijeenkomst uitgeschreven met als doel te komen tot de heroprichting van een PJ.G. afde ling. De oproep van het voorlopig bestuur sloeg aan, mejuffrouw G. Ozinga, vice-voorzitter, kon veel leeftijdgenoten begroeten. De heer Breg- man uit Callantsoog, secretaris van het kringbe- stuur van de P.J.G., legde het doel en streven van deze vereniging uit. Uiteindelijk gaven tweeën vijftig jongeren zich op als lid. Nederlands Hervormde vrouwenvereniging Hippo- lytushoef bestaat veertig jaar. Op 18 mei 1926 is te Hippolytushoef een Nederlands Hervormde Vrouwen vereniging opgericht, de naam was toen nog Nederlands Hervormde Zusterkring. Veertig jaar lang is deze vrouwen vereniging een grote steun voor de Nederlands Hervormde Kerk in Hippolytus hoef geweest. Door het houden van verlotin gen, fancy fairs en oliebollendagen is er veel geld verzameld en in de kas van de kerkvoog dij terecht gekomen. De dames mejuffrouw C.C. Bruul en mevrouw L.Hartog-Berghorst zijn vanaf de oprichting lid van de vereniging. Het ledental bedraagt momenteel vijfendertig dames. Heropening bakkerij Cornelissen. Sinds 1932 had brood en banketbakker A. Cornelissen een kleine winkel aan de Zeestraat. In de loop der jaren is de heer Cornelissen in het bezit gekomen van een tweetal oude woningen naast zijn bakkerszaak. Inmiddels is zijn zoon, de heer C. Cornelissen ook in het bedrijf gekomen. Vader en zoon Cornelissen zijn er in geslaagd -24- Historische Vereniging Wieringen "OpdeHöögte" 285 jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 26