van scheepsbenodigdheden aan de beoefenaars van de watersport. Postzegelvereniging opgericht. In zaal Concordia te Hippolytushoef zijn een twintig tal postzegelverzamelaars bijeen ge weest met het doel een postzegelvereniging op te richten. Men besloot dat de vereniging een onderafdeling zal zijn van de Internationale Post zegelvereniging 'Philatelica', waarvan het Neder landse hoofdkantoor in Den Haag is gevestigd. Boerenpartij op Wieringen. Het succes van de Boerenpartij in de verkie zingen voor de Provinciale Staten was voor de aanhangers van deze partij aanleiding om als nog een kandidatenlijst in te dienen voor de gemeenteraadsverkiezing van Wieringen. Op 31 maart werd een afdeling van de Boerenpartij op gericht. Voorzitter is de heer D. Lont Stroe de heer A. van Dijk Den Oeverwerd secretaris en de heer J. Rotgans Hippolytushoef) penning meester. Verder stonden ook de heren W. Bakker Den Oeveren P. Linker Elftop de lijst. Onder dit motto gaat de jeugd van drumband Apollo op 9 april een eier- actie voeren voor nieuwe trommels. Men wil in Oost- Wieringen vierduizend kippeneieren voor een kwartje per stuk verkopen. Daartoe rijden vier auto's door de straten van Oost -Wieringen. Wanneer iedereen daar één ei koopt, kan de drumband een stuk van hun schuld aflossen. S. Jongkind gaat sluiten. De heer S. Jongkind gaat zijn textielzaak sluiten. De Heer en Mevrouw Jongkind blij ven in het huis wonen waar zij drieënvijftig jaar geleden hun zaak begonnen. Met dit echt paar verlaten twee zakenmensen van de oude stempel de rij der middenstanders van Hip polytushoef. Mensen bij wie degelijkheid en duurzaamheid voorop stonden. De Heer Jong kind, zevenenzeventig jaar oud, zijn vrouw eveneens de zeventig gepasseerd, kunnen na zoveel nijvere jaren van hun rust genieten. Het echtpaar Walraven. Hannes in het goud. Wieringen zal deze zaterdag een bekende verschijning moeten missen. Hannes, de bloe- menventer, officieel Johannes Walraven en zijn vrouw Johanna Walraven-Wachendorff van Rijn vieren op deze dag hun vijftig jarig huwelijks feest. Dit samen met hun tien kinderen en vele kleinkinderen. De heer Walraven vent al veertig jaar met bloemen in de gemeente Wieringen. Een mand vol bloemen is nog een heel vrachtje en die vracht boven het hoofd vasthouden, dat valt nog lang niet mee. En zo loopt Hannes langs de huizen, nadat het trappen van de zware bak fiets hem te zwaar werd. Op Wieringen zullen zijn klanten deze opgeruimde bloemenventer graag de hand schudden de volgende week, want Han nes is 'in' bij zijn klanten. April Eén ei geen ei. Het echtpaar Jongkind. Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 28? jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 25