lege medicijnflesjes Wilt u zo vriendelijk zijn de die niet meer gebruikt worden, terug te bezorgen? Bij voorbaat dank. Dr. KOK Februari Hervormde vrouwenvereniging jubileerde. Op 1 februari herdacht de jongere vrouwen vereniging te Den Oever haar 12 Vi jarig bestaan. In totaal kon Mevrouw Breet-Joffer, tot nu toe presidente, een zeventigtal aanwezigen ver welkomen. Waaronder ook ds. en Mevrouw Van Medevoort en Mevrouw Glimmerveen, medeo prichtster en oud- voorzitter, thans woonachtig te Nijeveen. In de 12 V2 jaar heeft men zeer toege wijd gewerkt. Er is veel gedaan voor ondermeer de nieuwe Kapel. Op 2 april 1953 werd gestart met vijftien leden, thans zijn het er dertig. Nieuwe toko officieel geopend. Op 14 februari kwamen ongeveer veertig leden van de sportverenigingen Succes en To- negido bijeen om de voltooiing van de nieuwe toko op het gemeentelijk sportterrein te Hippo- lytushoef te vieren. Al de aanwezigen hadden deelgenomen aan de bouw, waarvoor de beide verenigingen hen op deze wijze wilden bedan ken. De heer H. van Goor, voorzitter van Suc ces, en de heer J. Kuut, voorzitter van Tonegido, prezen de huidige werkteams in de toko. Hierbij werden ook de Heer van Oosten en het gemeen tebestuur bedankt voor de medewerking. Oud voorzitter van Succes D. Nieuwbuurt feliciteerde beide verenigingen. Eten voorindia. Kerken op Wieringen open. Aan de grote landelijke actie'Eten voor India' zal ook in de gemeente Wieringen worden mee gewerkt. Veel kerkgebouwen zullen van 's mor gens elf uur tot één uur 's middags openstaan voor het in ontvangst nemen van de bijdrage. Het ligt in de bedoeling in de loop van dezelfde avond het landelijke resultaat van de actie voor radio en televisie bekent te maken. Maart Overname houthandel De bekende houthandel van de heerT. ledema aan de Poelweg te De Haukes is 7 maart overgeno men door de heer W. Pathuis. Het bedrijf, dat zijn klanten tot ver in de kop van Noord- Holland heeft, wordt op dezelfde wijze voortgezet. Burgemeester gelast sluiting vismeelfabriek De zeer kwalijke geuren die de vismeelfabriek op Vatrop verspreidde de laatste dagen, waren voor burgemeester C. J. Schellinger aanleiding om een onmiddellijke stopzetting van de pro ductie te gelasten. Enige tijd geleden werd een voorlopige vergunning ingevolge de Hinderwet afgegeven door het gemeentebestuur. Op voor waarde dat de huidige exploitanten, de firma Norden, voor een vermindering van overlast middels een luchtzuivering installatie zou zorg dragen. In afwachting daarvan zal geen voorlo pige vergunning meer worden gegeven om de productie voort te zetten. De spiering uit het IJsselmeer die verwerkt werd, was de aanleiding van de vele klachten uit Oost-Wieringen. Boerenhulporganisatie Wieringen opgericht. Op 21 maart waren er dertig personen aanwezig op een vergadering met als doel op Wieringen een boerenhulporganisatie te stichten. De bij eenkomst stond onder leiding van de heer Jb. Mulder Dzn. Hij vertelde dat de organisatie de rechtsvorm van een coöperatie zal krijgen. Als er geen aanvragen zijn om hulp, zullen de leden geen verplichtingen worden opgelegd. Uit de vergadering gaven zich vijfentwintig personen op voor het lidmaatschap van een boerenhulp. Daarmee was de oprichting van de boerenhulp- coöperatie verzekerd. Filiaalbedrijf in Zeeland. De Technische Handelmaatschappij Laan en Kooy N.V. zal zeer binnenkort een filiaalbedrijf openen in Zeeland. Evenals de vestiging in Den Oever zal het Zeeuwse filiaal een showroom be zitten, wat vooral van belang is voor de verkoop -22- Historische Vereniging Wieringen "Opde Hoogte' 285 jaargang nr. 4 - 201

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 24