Hij trouwt voor de tweede keer, op 6 november 1890, te Utingeradeel met Maria Namles Warin- ga. Maria is geboren op 27 januari 1863 te Olde- boorn (Utingeradeel). Zij krijgen drie kinderen: Mink Johan Namle Anne Margaretha. Loopbaan Harmen Minks Stavenga begint zijn car rière als bakker. Daarna werd hij godsdienston derwijzer. Hij begon zijn verdere loopbaan als hulppredikant in Lollum. Hun oudste zoon Mink wordt in 1892 daar geboren. Van 1892 tot 1896 is hij predikant in Roeselare, België. Daar worden Johan Namle Anne (Joh) en zijn zus Margaretha (Gré) geboren. Vervolgens wordt hij predikant in Schoondijke in Zeeland. In 1901 wordt hij be- Maria en Harmen Stavenga met v.l.n.r. Mink, Gré en Joh. noemd in Oude Pekela. In Oude Pekela is zijn bijnaam: 'Onze Lieve Heer zijn hazewindhond', omdat hij altijd zo vlug loopt. Eind 1912 ver trekt hij met zijn gezin naar Hippolytushoef, op het eiland Wieringen. Hij wordt predikant in het kerkje aan de Koningstraat te Hippolytushoef '.i.n.r. Joh, Mink en Gré. 1913 tot 1921. Na zijn tijd in Hippolytushoef wordt hij predikant in Bergen. Op 3 oktober 1921 wordt het gezin in Bergen ingeschreven. Zij wonen aan de Karei de Grote Laannummer 9. Hij gaat met pensioen en vanaf 20 maart 1928 wonen ze in Schiedam, Westfrankenstraat 110b. Maar hij blijft toch actief hulpverlenen. Stilzitten kan hij niet. Wieringen In oktober 1912 wordt Harmen Stavenga uit oude Pekela benoemd als evangelist bij de evangelisatie in Hippolytushoef. Voor deze be noeming was goedkeuring nodig van het hoofd bestuur van de vereniging voor inwendige zen ding van Noord-Holland. Het is de bedoeling dat Harmen Stavenga op 1 januari 1913 in functie treedt, of zoveel eerder als mogelijk is. In de krant staan talloze vermeldingen van predikbeurten bij de evangelisatie, zowel in Hippolytushoef als in Breezand. Harmen Stavenga bekleedde veel func ties op maatschappelijk terrein. Als de familie op Wieringen komt wonen bestaat het gezin uit Harmen, Maria en de drie kinderen Mink, Johan Namle Anne (Joh) en Margaretha (Gré). Hij hield zich actief met de politiek bezig, hij komt op voor de gewone burger. Zo wordt hij lid van verschei dene commissies en kan hij invloed uitoefenen op de dagelijkse gebeurtenissen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 16