I* WW Stadsbelevenis deur Dick Numeijer We woende in een rieke buurt. Buurman Klein, op de hoek van de Kóögerweag, was an- nemer en had een oto. An de are kangt woende buurman Minnes, die waar makelaar en had ok een oto.Teugenover ongs hüüs woende buurman De Haan. Die waar in mien öge stinkend riek, want die had een oto en twie busse. Cornelis Simon de Haan Mz *1906 f1951 en Trijntje MostertWd*1911 f1993. (Collectie Marietje Bron) Buurman en buurvrouw De Haan hadde ien jongen, die hiette Martien. De menske kenne hem nag wel van wat later 'De Haan Tours' waar. Mar tien waar mien vriendje. We heawe wat aofspeuld bij ongs in hüüs, bij hullie, of op et parkeerterrein van de bieskoop. We mochte welderes mee met de oto en dat waar voer mij in die tijd een hele belevenis. Bus van Cornelis Simon de De Haan Mz.. (Collectie Marietje Bron) Op een keer zouwe we ok an de rijd, maar Martien had gien zin om mee te gaan. Den blïèf jij maar tuus docht ik, maar ik gaan wel mee. Zö beurde et dat we met z'n twieën, buurman en ik, op stap ginge. Ik mocht voerin zitte en den zien je pas hoe groot de wereld is. Nou, dat wier nag een hele reis. Weer naar toe wist ik niet, maar we kwame wel in een grote stad. In een drokke strèèt stopte buurman de wa gen en zei teugen me:"Nou moetje d'r efkes uut, want ik moet örreges heen weer jij niet bij weze ken. Blïëf hier maar staan den haal ik je strakkies weer op." Nou deer sting ik den op m'n hölleste in een drokke winkelstrèèt. Wat een menske liepe deer. De mèèste liepe in een gnap pak, et leek wel of et sundag waar. In et begin zei ik nag gedag teugen die menske, maar d'r was gienien die wat werom zei. Ze keke me an of ze zegge wouwe: jochie wat moet jij hier. Toen heaw ik me maar omdroid om te kieke wat d'r in de etelasie lag. Nou dat waar heel wat. Na een pööske was ik der op uut keken en ben ikeen paarstappe naar links gaan om deer te kieken. Deerna en stukkie naar rechts, maar niet te veert, want den kon buurman me nooit meer viende vanzellef. Deer heaw ik een póöske heen en weer lopen en op lest docht ik, zou buurman nag wel wete weer of ie me oaf zet het. Miskien is ie me wel vergete! Gelukkig kwam dat goed oaf, want de oto kwam der weer an, de deur ging open en ik mocht weer mee. We benne nag efkes naar een mooie win kel weest en deer kreeg ik van buurman een ijsie. Deerna weer op hüüs an. Buurman keek bar blijd en ik docht: die boeskip die ie dèèn het is vast goed gaan. Inienen zei buurman: "Ik wil eigelek effe röke, maar ik ken niet bij m'n ansteker kom- me. Je most me maar hellepe met sture, den ken ik m'n sigeret ansteke." Dat waar wat, deer zat ik iniens met m'n linkerhangd de oto te sture. Ik had der gien erg in dat buurman ok nag een linker hangd had. Wat een beleving waar dat voer me. Dat maakt niet iederien mee om as jochie van een jaar of zes alliendig in zo'n gróte stad te staan en nag - 12- 1 V j U Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28s jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 14