Vader Jan Luijt, Piet, Bet, moeder Geertje Asjes en Trijntje. (Collectie Marietje Bron) Maar dat geluk is helaas niet blijvend. Op zaterdag 2 sep tember 1916 wordt het gezin overspoeld door verdriet. Aan het nog veel te jonge leven van Geertje Asjes komt een eind, zij sterft op 36 jarige leeftijd. Zij laat een man en drie jonge kinderen achter. Bet is dan tien jaar oud, Trijn acht jaar en Piet is dan nog maar vijfjaar. Ook de ouders van Geertje worden hard getroffen door het verlies van hun dochter. leeftijd van 89 jaar. Pieter Corne- lis (Piet) is 82 jaar geworden. Hij is maandag 23 september 1991 overleden. Van 1918 tot 1923 speelde Jan Luijt een rol in het leven van de Duitse kroonprins, die na de eer ste wereldoorlog in ballingschap leefde op het eiland Wieringen. De kroonprins, die het ambacht van smid uitoefende, bracht talloze uren door in de smederij van Jan Luijt. Daar maakte hij onder an dere hoefijzers die hij voorzag van zijn initialen. Jan Luijt verkocht de hoefijzers veelal aan toeristen die uit nieuws gierigheid het eiland Wieringen bezochten om een glimp van de kroonprins op te vangen. Foto's van de kroonprins poserend bij de smederij gingen de hele we reld rond. hok twee Waterstaatsambtenaren. Nader vernamnn wij dat door enkele Kamerleden ook 4 hoefijzer» door den Kroonprins met behulp van don hoefsmid Luljt gemaakt, bij Luijt zijn aange kocht, waardoor de voorraad is uitverkocht en de kroonprins opnieuw aan den arbeid kan gaan. WIERINGEN. Jaarvergadering der muziekvoreeniging Harmonie Na het overlijden van hun moeder worden Bet, Trijn en Piet opgevangen door hun tante Wijntje Wagemaker-Luijt (*23- 7-1868 111-8-1935). Na haar schooltijd neemt Bet de taak van huisvrouw op zich, zij zorgt dan voor haar vader, zusje en broer tje. Jan Luijt is nooit hertrouwd. Hij is op zondag 16 mei 1943 overleden op de leeftijd van 60 jaar. Pieter Cornelis (Piet) heeft na het overlijden van zijn vader de smederij voortgezet. Tot zijn tachtigste heeft hij het beroep van smid uitgeoefend. Elisabeth Trijntje (Bet) is don derdag 20 maart 1986 gestorven, 87 oud. Haar jongere zus Trijntje Elisabeth (Trijn) is dinsdag 9 de cember 1997 overleden op de V.l.n.r. De chauffeur van de kroonprins, Piet Luijt, Trijn Luijt, de kroonprins. Jan Kossen, was knecht bij Luijt, Bet en Jan Luijt. (Collectie Marietje Bron) - 11 - UIM1UI tuilUl!lJL* U luui kXV-rrj - t—MCiCh- QuuaLnr Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28s jaargang nr. 4 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 13