Evenementenkalender Najaarslezing Donderdagavond 27 oktober organiseert de His torische vereniging Wieringen een najaarslezing in het Vikingschip in Den Oever. Het thema is Duiken naar oude scheepswrakken in de Waddenzee. De lezing wordt verzorgd door de broers Gerrit-Jan en Jack Betsema, amateurduikers uit Texel. In de gouden eeuw was De Reede van Texel bij Oudeschild een van de belangrijkste ankerplaatsen ter wereld. Door noodweer zijn honderden schepen vergaan voor de kust van Texel. Tot op de dag van vandaag liggen nog een groot aantal van deze sche pen verborgen onder het zand. Gerrit-Jan en Jack Betsema duiken al tientallen jaren naar oude scheepswrakken. Zij hebben veel wrakken ontdekt en onderzocht. Onlangs vonden zij kleding in een scheepswrak uit 1640. Tijdens de lezing zullen de sprekers eeuwen oude gebruiks voorwerpen en lading laten zien, die zij in de loop der jaren hebben gevonden. De aanvang van de lezing is 20.00 uur. Leden heb ben gratis toegang en ontvangen een gratis con sumptiebon. Niet leden betalen €5,- inclusief een consumptiebon. Kerstmiddag in de Nicolaaskerk Zondagmiddag 18 december organiseert de His torische vereniging Wieringen een kerstmiddag in de sfeervolle eeuwen oude Nicolaaskerk in Wester- land. Samen met het trio Wie Heb 't en de Wieringer verhalenverteller Simon de Haan hebben wij een programma in de stijl van Charles Dickens voor u sa mengesteld. Wie Heb 't bestaat uit Nel van Beekum (zang), John Numeijer (piano en accordeon) en Jan Rotgans (contrabas en accordeon). Sinds 2011 spelen de drie muzikanten samen. Ze hebben een gevarieerd re pertoire opgebouwd met lichte jazz-, blues-, pop songs en luisterliedjes. Verhalenverteller Simon de Haan is bij velen van u bekend door zijn optreden bij Thalia, waar hij ver schillende rollen heeft vertolkt. In het volgende nummer van Op de Hoogte vindt u het programma voor deze middag en informatie over de kaartverkoop. OPENINGSTIJDEN ARCHIEF IN 2016 Het archief van de Historische Vereniging Wieringen is geopend voor u op de volgende data en tijden: 3 oktober 4 oktober 7 november 8 november 12 december 13 december maandagavond dinsdagmiddag maandagavond dinsdagmiddag maandagavond dinsdagmiddag 19.00-21.00 uur 14.00-16.30 uur 19.00-21.00 uur 14.00-16.30 uur 19.00-21.00 uur 14.00-16.30 uur U bent van harte welkom om iets meer te weten te komen van de geschiedenis van Wieringen. Er zijn veel foto's, oude boeken, landkaarten, genealogieën en nog veel meer. Tot ziens in de Glazen Zaal in Parkzicht, naast het zorgcen trum Noorderlicht in Hippolytushoef. (Ingang via Beatrixstraat) (Foto Bert Wiegman) Historische Vereniging Wieringen "OpdeHöögte" 28' jaargang nr. 3 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 4