Excursie naar Leiden door Gerard Hille Hortus Botanicus in Leiden. (Foto H, Loer) De jaarlijkse excursie van de Historische vereni ging Wieringen is dit jaar naar Leiden. Op zondag 22 mei staat de bus van Hippo Reizen om acht uur klaar voor vertrek bij de voormalige Rabobank in Hippo- lytushoef. Een hevige regenbui belooft niet veel goeds voor deze dag, maar gelukkig klaart de lucht op blijft het verder de hele dag vrijwel droog. 59 Le den hebben zich opgegeven voor deze reis. Even is er nog enige paniek want Martin Takes, onze chauf feur voor vandaag, telt twee mensen te weinig: de familie Wiegman. Gelukkig blijken ze al, onopval lend blijkbaar, de bus te zijn binnengekomen. Het valt me op dat Hippolytushoef toch nog steeds de hoofdplaats is van Wieringen, want op het vertrek punt is de bus al bijna vol. In Den Oever komen er nog 5 personen bij. Zij zijn ver in de minderheid, dus. Ondanks dat, lijken de excursies van de Historische vereniging Wieringen steeds meer op familie-uitjes, ledereen kent elkaar en iedereen is van plan er een leuke dag van te maken. Dat is ook voor een groot deel te danken aan Martin, die ons tijdens de rit van allerlei wetenswaardigheden voorziet. Heel opval lend vond ik zijn verklaring van de"doorkijkstroken" in de geluidswal langs de ringweg in Amsterdam. Die zijn namelijk ontworpen door een kunstenaar van de Rietveldacademie en gebaseerd op de mu ziekboeken van een draaiorgel. De uitgestanste stroken in die boeken zie je hier terug. Volgens Mar tin zou zelfs de melodie van 'Aan de Amsterdamse Grachten'er in terug te vinden zijn.... Na de koffie (met gebak!) in Hotel Kaagzicht en dus een mooie rit door het gebied van de Kagerplassen, eerst abusie velijk door Martin Oostvaardersplassen genoemd, waarvoor later excuus, gaan we naar Leiden. Het eerste programmapunt hier is een rondvaart. Het is nog wel problematisch om bij het vertrek punt van de rondvaartboot te komen, want door werkzaamheden zijn sommige straten afgesloten en bovendien is er een marathon aan de gang. Ge lukkig komt Sonja, van de rederij, ons geleiden en kunnen we op tijd vertrekken. Verdeeld over twee boten maken we een mooie tocht door de grach ten van Leiden. Daarna wordt het hoog tijd voor de lunch, die we gebruiken in Sassenheim. Volgens mijn buurman Germen is dit de meest Duitse stad van ons land: SA, SS en Heim! Tijdens de lunch in De Oude Tol komen dan toch eindelijk de traditionele kroketten op tafel! We genieten ervan. Dan terug naar Leiden. We passeren daarbij nogmaals Corpus, een groot model van het menselijk lichaam, waarin je op verkenning kunt gaan. Aan te bevelen! De Leidse Hortus Botanicus staat nu op het program. Onder leiding van een gids gaan we de Hortus ver kennen. De ontstaansgeschiedenis van de Hortus wordt ons verteld en we komen onder de indruk van de rijkdom aan planten die we te zien krijgen. Zelf kom ik vooral onder indruk van de eeuwenoude, nog steeds gezonde bomen die hier staan, zoals de paardenkastanje. Gelukkig is er nog tijd voor een drankje in het restaurantje van de Hortus, waarna we de terugreis gaan aanvaarden. Zonder proble men arriveren we stipt op de geplande tijd weer in Den Oever. Niet nadat Martin, als dank voor zijn vak manschap, 'de zak' heeft gekregen, (let wel: de zak met geld, namens de deelnemers bijeengebracht!). Rondvaart doör de grachten van Leiden. (Foto H. loer)

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 28